Rus tenisçi Maria Sharapova kötü günler yaşıyor

2 yıl men cezasına çarptırılan Rus tenisçi Maria Sharapova kötü günler yaşıyor.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından doping yaptığı gerekçesiyle 2 yıl men cezasına çarptırılan Rus tenisçi Maria Sharapova kötü günler yaşıyor.

Maçlara çıkamayan ve reklam gelirlerinden de yoksun kalan Sharapova’ya men cezasının faturası ağır oldu.

Forbes dergisinin araştırmasında geçen yıl 29.7 milyon dolar (89 milyon lira) kazandığı belirtilen Rus tenisçi, 1 yılda 7.8 milyon dolar zarar etti.

Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan sporcu, bu yılen çok kazanan sporcular listesinde 21.9 milyon dolarlık kazancıyla (Yaklaşık 65 milyon lira) 88. sırada yer aldı.

29 yaşındaki tenisçi, 12 yıl aradan sonra ilk kez sıralamanın 40. basamağında yer alan ABD’li Serena Williams’ın gerisinde kaldı.

Sharapova’da sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık’ın devam ettiği 26 Ocak’ta alınan doping numunesinde yasaklı meldonyum maddesine rastlanmıştı.

Sharapova, söz konusu ilacı 10 yıldır kullandığını ancak ilacın 1 Ocak’tan itibaren yasaklı maddeler listesine alındığını bilmediğini söylemişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.