Rus piyanist Boris Berezovski: Niye Kiev’in elektriğini kesmiyoruz?

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları 21 gündür sürerken Rus piyanist Boris Berezovski tepki çeken bir açıklamada bulundu. Ünlü piyanist, Kiev’de elektriklerin kesilmesi yönünde çağrıda bulundu.

1990 yılında Uluslararası Çaykovski Yarışması’nı kazanan ve onlarca ülkede sahne alan Rus piyanist Boris Berezovski, ülkesinin Ukrayna’yı işgaline ilişkin tepkilere yol açacak açıklamalarda bulundu.

T24’ün aktardığına göre,10 Mart’ta Rusya devlet televizyonlarından birini konuk olan Berezovski, “Safça bir sorum olacak… Neden onları kuşatıp Kiev’in elektriğini kesebilecekken onları umursuyoruz?” dedi.

Dünyaca ünlü piyanist Berezovski, “Bu savaşı kazanmalı ve bu ülkede güzel şeyler inşa etmeliyiz. Eminim sonunda insanlar gerçeği görecek” dedi.

En az üç sene boyunca Batı ülkelerinde destek vermeyeceğini belirten Berezovski, Batı medyasını da yalanlar yaymakla suçladı.

Berezovski düşüncelerini 10 Mart’ta dillendirse de ifadeler Fransız haber ajansı AFP’nin haberleştirmesinin ardından 16 Mart’ta gündem oldu.

Paris Oda Orkestrası’nın Müzikal Direktörü Lars Vogt, “Eski arkadaşımın ağzından çıkan sözlere inanamıyorum. Dostluğumuz resmen sona erdi” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.