gazetemag tv

RTÜK Acun’u Affetmedi

O Ses Türkiye’de art arda çıkan semazen ve dansöz başına dert açtı.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8’e RTÜK’ten ceza geldi! İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, CHP’li Nadir Ataman ve Avukat Taner Kazanoğlu, Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye yarışmasıyla ilgili Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) şikayet dilekçesi sundu.

Dilekçede, programda arka arkaya sema gösterisi ve dansöz şovunun ekrana geldiği hatırlatılıp, “Ülkemizdeki en büyük sorun kişisel hak ve inançlara saygı gösterilmemesi. Bu program da bunun en son örneğidir” denildi. RTÜK şikayeti haklı buldu. 24 Mart 2016 tarihli RTÜK kararında, 8 üyenin oyuyla TV8’e “Toplumun milli ve manevi değerlerini aykırı yayın yapmaktan” 373 bin 183 lira para cezası kesildi. CHP’li Nadir Ataman, kararla ilgili “Bu cezanın emsal olması dileğimizdir” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.