gazetemag tv

Roman Polanski’ye yöneltilen cinsel saldırı suçlamalarına bir yenisi daha eklendi

Dünyaca ünlü yönetmen Roman Polanski’ye yöneltilen cinsel saldırı suçlamalarına bir yenisi daha eklendi.

13 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği gerekçesi ile hapis cezası aldığı için ABD’ye giremeyen Polanski, bu kez de Fransız oyuncu Valentine Monnier tarafından suçlandı. Monnier Polanski’nin 1975 yılında kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü. Fransız oyuncu yaşadığı dehşete ait tüm ayrıntıları anlattı. “Teslim olana kadar dövüp tecavüz etti” diyen Monnier o tarihte 18 yaşındaydı.

Fransız Le Parisien gazetesi flaş iddiayı gündeme getirdi

Gazeteye konuşan 62 yaşındaki Monnier, olayın İsviçre’nin Gstaad bölgesindeki bir kayak merkezinde yaşandığını öne sürdü. O dönem 18 yaşında olduğunu anlatan Monnier, “1975’te Roman Polanski’nin tecavüzüne uğradım. Onunla hiçbir bağlantım yoktu, ne kişisel olarak ne de profesyonel olarak. Kayaktan döndükten sonra bana saldırdı. Teslim olana kadar beni dövdü ve sonra bana tecavüz etti. Daha yeni 18 yaşına girmiştim” dedi.

blank

Yaşadıklarını anlatmaya korktuğunu belirten Monnier, “Ölmekten korkmuştum. Birine anlatırsam bana zarar vereceğini söylemişti” ifadelerini kullandı. 86 yaşındaki Polanski’nin menajeri Monnier’in iddialarını reddederken, Le Parisien gazetesi, ünlü yönetmenin geçmişini gündeme getirdi.

1977’de ABD’de 13 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada suçlu bulunan Polanski, tutuklanma korkusuyla ülkeye adımını atmıyor.

blank

2002’de Piyanist filmiyle ‘en iyi yönetmen’ dalında Oscar kazanan Polanski, ödülü almaya bile gitmemişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.