Rize’de 1 Mayıs’a Davet!

Rize 1 Mayıs Tertip komitesi pazar günü saat 14:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi önünde toplanıp. 14:30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında kutlanacak olan Emek ve Çay Mitingi’ne davette bulundu.

AJANS PAZAR(RİZE İGFA)
Rize 1 Mayıs Tertip Komitesi’nce yapılan davette; ““Umudu büyütmek, insanca bir yaşam,demokratik bir ülke,halktan,emekten yana yeni bir başlangıç için insan,emek ve doğa düşmanı bu düzene artık yeter diyoruz” mesajı paylaşıldı.

İşte o açıklama: “Bezduk,darlanduk, hayat çekilmiyor,zamlar durmak bilmiyor. Ücretlerimiz düşük,ay sonunu getiremiyoruz. ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçiler olarak 6 ay çalışıp 12 ay geçinmek zorunda kalıyoruz.Mevsimlik işçi olarak çalışmak sefalet demek,yoksulluk demek. Bu düzene karşı çıkmak için yarın 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bir araya geliyoruz. Herkesin güvenceli, insanca çalıştığı bir işinin ve gelirinin olması için bir araya geliyoruz. Ekonomik krizlerin, salgınların faturasının emekçilere yıkılmaması için bir araya geliyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlüğe girmesi için bir araya geliyoruz. Sendikal hak ve özgürlüklerin hak arama yollarının açılması için, grevlerin yasaklanmaması için bir araya geliyoruz. Öğretmenlik meslek kanunun geri çekilmesi için bir araya geliyoruz. Çay üreticisinin gübrenin altında ezilmemesi için bir araya geliyoruz. Mevsimlik işçiye kadro, çay üreticisine destek için bir araya geliyoruz. Tarımsal girdilerin ucuzlatılması için bir araya geliyoruz. Tüm çalışanlara 3600 ek gösterge verilmesi için bir araya geliyoruz. Emeklilik yani EYT mağduriyetinin giderilmesi için bir araya geliyoruz. Çalışanlarımızın mesleklerini yerine getirirken taciz ve tehditten uzak kalması için bir araya geliyoruz. Gençlere kamusal barınma hakkı tanınması için bir araya geliyoruz. Doğa talanını durdurmak için bir araya geliyoruz. Parasız eğitim, parasız sağlık için bir araya geliyoruz. Laik, bilimsel, demokratik kamusal eğitim için bir araya geliyoruz. Hukuksuzluğa karşı adaleti savunmak için bir araya geliyoruz. Örgütleneceğiz yan yana geleceğiz omuz omuza sırt sırta vereceğiz. Haklarımızı kazanacağız! 1 Mayıs Pazar günü saat 14:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi önünde toplanıp. 14:30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sözümüzü söylüyor eğleniyoruz.Tüm Rize halkını sözümüze ve eğlencemize ortak olmaya davet ediyoruz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.