Queen’in eski şarkısı milyar barajını geçen en eski şarkı oldu!

Rock grubu Queen’in ilk olarak 1975 yılında çıkardığı Bohemian Rhapsody adlı şarkısının klibi, YouTube’da 1990’lardan önce yapılan şarkılar arasında izlenme sayısı 1 milyara ulaşan ilk şarkı oldu.

Efsanevi rock grubu Queen’in ilk olarak piyasaya 1975 yılında çıkan Bohemian Rhapsody adlı şarkısının video klibi, 1990’lardan önce yapılan şarkılar arasında YouTube’da izlenme sayısı 1 milyara ulaşan ilk şarkı oldu.

VİDEONUN HD VERSİYONU YÜKLENDİ

Bu olayı kutlamak için bu videonun HD versiyonu, YouTube Music, Universal Music Group ve Hollywood Records işbirliğiyle Pazartesi günü YouTube platformuna yüklendi.

EN ÇOK DİNLENEN İKİNCİ İSİM

1990’lar öncesinde yapılan video klipler arasında en çok izlenenler listesinde Queen’in ardından 965 milyon izlenme ile Guns N’ Roses’ın Sweet Child O’ Mine şarkısı geliyor. Üçüncü sırada ise A-ha’nın Take On Me isimli meşhur şarkısı 965 milyon izlenme ile bulunmakta.

blank

İZLENME ORANIYLA YAKIN TARİHLİ ŞARKILARA YAKLAŞTI

Queen’in Bohemian Rhapsody şarkısı böylece milyarlarca defa izlenen daha yakın tarihli şarkıların sayısına yaklaşmış oldu.

DESPACITO EN ÇOK İZLENEN KLİP OLDU

Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin 2017 yılında piyasaya çıkan Despacito adlı şarkısı 6,3 milyar izlenme ile en çok izlenen şarkı klibi. İngiliz müzisyen Ed Sheeran’ın Shape of You şarkısı 4,3 milyar izlenme ile ikinci sırada.

YENİ KLİPLERDE İZLEYİCİLER DE OLACAK

Bohemian Rhapsody’nin ulaştığı bu başarının ardından bir açıklama yayımlayan Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına teşekkür ederek bunu hayranlarıyla kutlamak istediklerini söyledi.

Böylece ‘You are the Champions’ adında bir proje başlatan müzisyenler, dinleyicilerinden internet sitesine girerek Don’t Stop Me Now, Bohemian Rhapsody ve A Kind of Magic şarkılarına yaptıkları videolarını yüklemelerini istedi.

Dansçılar Don’t Stop Me Now, görsel sanatçılar A Kind of Magic ve müzisyenler Bohemian Rhapsody şarkılarına klip çekebilecek; bu kliplerden en başarılı bulunan üç tanesi yıl sonunda YouTube’da yayımlanacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.