Push Afrika derneği ve Liv Hospital’den alkışlanacak hareket

Push Afrika derneği Liv Hospital ile işbirliği sonucunda Afrika’nın en fakir ülkesi Liberya’dan hasta iki çocuğu Türkiye’ye getirerek tüm tedavi masraflarını üstlendi.

Hastaneye gelen çocukları Ada Robot karşıladı. Ada Robot çocukların sorularına cevap vererek, onlara ilk defa robot ile sohbet etmenin heyecanını yaşattı. Push for Africa Derneği kurucusu Funda Yılmaz, “Çocuklar bizim her zaman önceliğimiz, bugün çocukların mutluluğuyla dernekçe hepimiz çok mutlu olduk. Daha yapmamız gereken çok proje var. Yakında derneğimiz ile Liv Hospital’in işbirliği çerçevesinde Ortopedi ve Travmatoloji Profesörü Doktor Çağatay Öztürk’ü bu ülkeye göndererek 10 Liberyalı çocuğu orada tedavi edeceğiz ” dedi.

Derneğin kurucu üyelerinden Monik İpekel’de : “İki ülke arasındaki duygusal bağlılığı daha da güçlendirmek için çabalıyoruz. Liv Hospital ile başlattığımız bu yardımlaşma örneğini çocukları merkeze alarak daha da büyütmek istiyoruz” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.