Prof. Dr. Halil İnalcık’ın ölümü Fahriye Evcen’i yasa boğdu

Dün akşam saatlerinde Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Tarihçi-yazar Prof. Dr. Halil İnalcık’ın ölüm haberini duyan Fahriye Evcen, Instagram hesabından duygusal bir mesaj yayınladı.

Tarihçi-yazar Prof. Dr. Halil İnalcık, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 100 yaşında hayatını kaybetti.
Fahriye Evren, Prof. Dr. İnalcık’ın vefatı sonrası sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu.
Ünlü oyuncu, yaşamını yitiren İnalcık’ın fotoğrafına, “Hocaların hocası, Prof. Dr. Halil Inalcık tam bir asırlık yaşantısında hayata gözlerini yummuş. Tarih literatürüne kazandırdığı bilgi ve çalışmalar sayesinde bizi biz yapan Osmanlı ve Türkiye tarihini en doğru haliyle okuma ve öğrenme şansını elde ettik. Okuduğum bölümün, Osmanlı Tarihi’nin temel taşlarındandı makaleleri. Bizlere bıraktığı ilim mirası için sonsuz teşekkür ederiz.. Allah mekanını cennet, ruhunu şad eylesin” notunu düştü.

halil fahriye

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.