Prenses Diana’nın en kritik üç gününü konu alan Spencer filmi Türkiye’de

Prenses Diana’nın hayatının en kritik üç gününü konu alan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Spencer filmi Türkiye’de 19 Kasım Cuma gösterime girdi. Diana’ya olan benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken yıldız isim Kristen Stewart, filmin Los Angeles’ta gerçekleştirilen prömiyerinde Hollywood Report’a açıklamalarda bulundu.

“BİR YALANI SÜRDÜRMEK ZORUNDA KALMANIN
NASIL BİR ŞEY OLDUĞUNU HAYAL BİLE EDEMİYORUM”

Dünyanın en merak edilen isimlerinin başında gelen Prenses Diana ile olan benzerliklerini dile getiren Stewart, ikisinin de hayatlarının sürekli mercek altında olduğu belirtip “Ancak Diana böylesine yalanlarla dolu bir hayattan kaçarken, ben bunun tam tersini yapıyorum” dedi.

Performansıyla şimdiden Oscar adayları arasında gösterilen ünlü aktris, Diana’nın hayatı için “Bir yalanı sürdürmek zorunda kalmanın nasıl bir şey olduğunu hayal bile edemiyorum” diyerek duygularından bahsetti. Stewart, ‘Spencer’ filmi ile ilgili de “Diana’yı çok erken kaybettik. Eğer hayatıyla ilgili soru işaretleri oluşturan o boşlukları doldurabilseydi, bunu kendisi yapardı ama biz bunu onun için yapıyoruz çünkü onu çok seviyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

GERÇEK BİR TRAJEDİDEN BİR MASAL

‘Tony Manero’ (2008), ‘No’ (2012), ‘Neruda’ (2016) ve ‘Jackie’ (2016) gibi övgüye boğulan, bol ödüllü filmleriyle usta isim Pablo Larrain yönetmenliğinde gerçekleştirilen film ‘Gerçek bir trajediden bir masal’ sözleriyle başlıyor. Larrain filmi bir biyografiden ziyade Diana’nın hayali bir portresi olarak nitelendiriyor.

Kostümleri, dekorları, Kristen Stewart’ın muhteşem oyunculuğu ve çarpıcı öyküsü ile sezonun en merak edilen filmlerinden ‘Spencer’, sinemalarda…

SPENCER

Gösterim Tarihi: 19 Kasım 2021

Dağıtım: CJ ENM

İthalat: Filmartı Film

Yönetmen: Pablo Larrain

Oyuncular: Kristen Stewart, Jack Farthing, Sally Hawkins, Timothy Spall, Sean Harris

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.