Polislere hakaretler savuran İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak’ın hapsi isteniyor

Sokağa çıkma kısıtlamasında Şişli’de polisler tarafından çevrilen ve görevli memurlara hakaretler savuran İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak’ın hapsi isteniyor.

Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’ndaki sahibi olduğu güzellik merkezinde çatışma çıkan ve saldırıya uğrayan Dilan Çıtak’ın başı beladan kurtulmuyor.

İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün dışarı çıktı. Şişli’de polis tarafından durdurulan şarkıcıya, 3 bin 150 lira para cezası kesildi. Bunun üzerine Çıtak, görevli memurlara “Allah belanızı versin, salak mısınız, mafya mısınız?” diyerek hakaret etti.

HAKARET SUÇUNDAN 2,5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Polisler, Çıtak’ı görevli memura direnme, hakaret ve bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere aykırılık nedeniyle şikayet etti. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Çıtak’ın, görevli memurlara hakaret suçundan 2,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Sabah’taki habere göre; İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak, geçtiğimiz aylarda pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması yasağını deldi. Şarkıcıya, 3 bin 150 lira para cezası kesildi. Bunun ardından memurlara hakaret ederek görevlerini yapmalarını engelleyen Çıtak hakkında; görevli memura direnme, hakaret ve bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere aykırılık suçundan soruşturma başlatıldı.

POLİSLERE HAKARET ETTİ!

İfade veren Çıtak, kendisini polisler durdurduğunda köpeğinin kusmaya başladığını ve elindeki raporu polise gösterip hastaneye gitmek istediklerini, bu yüzden cezaya itiraz ettiğini söyledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, ünlü şarkıcıya görevli memurlara hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle dava açtı. İddianamede, Çıtak’ın “Allah belanızı versin, üzerinizdeki üniformaya güvenmeyin. Salak mısınız, mafya mısınız?” dediği anlatıldı. Ünlü şarkıcının 2.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.