Polis intiharlarına ilişkin skandal iddia! Amir zulmü devam mı ediyor?

Polis intiharlarına ilişkin ‘intihar değil cinayet’ diyen CHP’li vekil Murat Bakan, bir il emniyet müdürüne ait olduğunu iddia ettiği telsiz anonsunu sosyal medyadan paylaştı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Twitter adresinden bir ilin emniyet müdürüne ait olduğunu ileri sürdüğü kişiye ait telsiz anonslarını paylaşarak, “Bakan kol, bacak kırarsa, emniyet müdürü de kafa kırıyor” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Bakan paylaşımında şu ifadeleri kaydetti:

Bu ses kaydı kimin? Bir ilimizin emniyet müdürü olabilir mi? Senin yönettiğin bakanlık bu işte Süleyman Soylu iyi dinle. Hukuku koruyacak, halkın güvenliğini sağlayacak kişi sıralı amirlerini tehdit ediyor, hakaret ediyor; belli ki seni örnek alıyor. #PolislerSahipsizdir

‘EMNİYET TEŞKİLATINI MANEVİ OTORİTE İLE YÖNETECEĞİZ’
Polis intiharları, intihar değil cinayet faili de sensin derken bunu kastediyorum. Balık baştan kokuyor. Amir zulmü devam ediyor hız kesmiyor. Bu sesin sahibi kendini biliyorsun bırak bir polisin kafasını kırmayı saçının bir teline zarar gelsin sana bu dünyayı dar ederim.

Bakan kol, bacak kırarsa, emniyet müdürü de kafa kırıyor. Emniyet Teşkilatını maddi otorite değil manevi otorite ile yöneteceğiz. Memur amirine saygı duyacak. Amir de memurunu koruyacak, gözetecek böyle liyakatsiz insanları Emniyet Teşkilatında barındırmayacağız.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.