Perseverance Mars’ın en net fotoğrafını çekti

NASA’nın geçtiğimiz günlerde Mars yüzeyine indirdiği Perseverance, Jezero Krateri’nin panoramik fotoğrafını gönderdi. Bu fotoğraf Mars’ın en net fotoğrafı olma özelliğini de taşıyor.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA) geçtiğimiz günlerde Mars’a indirdiği aracı Perseverance, Jezero Krateri’nin fotoğrafını Dünya’ya gönderdi.

blank

NASA’nın Kızıl Gezegen Mars’ta bulunan ve keşiflerine devam eden uzay aracı Perseverance, üzerinde bulunan Mastcam-Z kameralarıyla Jezero Krateri’nin fotoğrafını çekti. 142 fotoğrafın birleştirilmesiyle oluşturulan 360 derecelik panoramik fotoğraf, NASA tarafından paylaşıldı. Fotoğraf, Mars üzerinde çekilen en net fotoğraf olma özelliğini taşıyor. 7 aylık ve 470 milyon kilometrelik yolculuğun ardından 20 Şubat’ta Mars yüzeyine inmeyi başarmıştı.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.