Pençe Kilit’te şehit sayısı 3’e çıktı

Pençe Kilit Operasyonu’nun yürütüldüğü bölgeden bir şehit haberi daha geldi. Piyade Sözleşmeli Er Nurettin Uzun, Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in şehit haberleri sonra bölgede teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı da şehit oldu.

ANKARA (İGFA) – Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 19 Nisan 2022 tarihinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanan kahraman silah arkadaşları P. Söz. Er Nurettin Uzun‘un tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

Bu haber ardından 30 Nisan’da icra edilen ‘’Eren Abluka-5 Operasyonunda’’ ağır yaralanan Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyuran Bakanlık, silah arkadaşları Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı’nın da teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanarak derhal hastaneye sevk edildiğini, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlık, tüm şehitlere taziye mesajı yayımlayarak, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.