Özel Tevfik Fikret İlköğretim Kurumu 35 Öğrencisini Liseye Uğurladı

İzmir’de; 1980 yılında lisesi, 1998 yılında da ilköğretim okulu eğitim öğretim hayatına başlayan köklü Frankofon okulu Özel Tevfik Fikret Okullarının, doğa ile iç içe olan Bornova Kampüsünde yer alan İlköğretim Kurumunun bahçesinde, 8. sınıf öğrencilerini liseye uğurlama töreni yapıldı. Törende Genel Müdür Ayşe Başçavuşoğlu 21.dönem mezunlarına; “Aydın yarınlara hazır olduğunuzu görmek bizlerin en büyük gücü. Sizleri lisemize uğurlamaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz” diyerek başarılar diledi.

Fransız hükümeti tarafından verilen “FrancEducation” sertifikasını alan ilk Türk okulu olan Tevfik Fikret Okulları’nda ana sınıfından itibaren tüm seviyelerde Fransızca öğrenen öğrenciler, ilköğretimden mezun olduktan sonra Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesine doğrudan geçiş hakkına sahipler. Lisenin mezunları ayrıca Fransız Üniversiteleri’ne sınavsız kayıt yaptırma ayrıcalığını yaşamaktadırlar.

Ailelerin ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen kep giyme töreninde, 21’nci dönem mezunu 35 öğrencisini liseye uğurladı. İsmail Kaan Tüzün, ortaokul dönem birincisi olurken Hasan Emre Becerik ikinci, Alp Şentürk ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler, yaş kütüğüne çivi çakarak, başarılarını ölümsüzleştirdi.

Misyonu; Atatürk devrimlerinin ışığında bilişsel olarak esnek, sosyal duygusal açıdan dayanıklı, bilimsel düşünme becerilerine sahip, sorumluluk duygusu gelişmiş, farklı kültürlerle iş birliği geliştirebilen, müzakere edebilen, akademik donanımı yüksek, ana dilini ve evrensel dillerden Fransızca ve İngilizce’yi etkili biçimde kullanabilen bireyler yetiştirmek olan okulda, Ar-Ge birimi ve öğretmenlerce hazırlanmış, MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanmış Tevfik Fikret Okullarına ait özgün öğretim programı kullanılıyor. Ayrıca MEB Fransızca eğitimi programını da Tevfik Fikret Okulları hazırlıyor. Fransızca eğitimi, ders içi ve ders dışında gerçekleştirilen etkinliklerle desteklenerek öğrencilerin bu dili sadece derste değil, yaşamın her boyutunda kullanmaları ve kültürü ile birlikte öğrenmeleri de teşvik ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.