Otizmli çocukların eğitimi için hazırlanan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı’nın içerikleri yenilendi!

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı Yenilendi!

2003 yılından bu yana “Otizm Spektrum Bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Tohum Otizm Vakfı, otizmli bireylerin eğitimi için eğitim portalını yeniledi.

Zaman ve mekandan bağımsız eğitim fırsatı

Otizm konusunda Türkiye’de hem ebeveynlerin hem de eğitmenlerin otizmli bireylere nasıl eğitim verebileceklerine, onlara nasıl davranmaları gerektiğine dair ulaşabilecekleri kaynakların ve eğitim olanaklarının kısıtlı olmasından yola çıkan Tohum Otizm Vakfı, Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı’nı kullanıcı dostu bir ara yüzle yeniden otizmli bireyler, aileler, kardeşler, diğer aile üyeleri ve uzmanlarla buluşturuyor. Özelleştirilmiş kaynak paylaşımı, yeni oyun ve fonksiyon seçenekleri ile zenginleşen eğitim portalı, akıllı telefon veya taşınabilir cihazlardan, internetin olduğu her yerde öğrenme imkânı sunuyor. Portal sayesinde daha fazla otizmli birey eğitime zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde tohumotizmportali adresi üzerinden ulaşabiliyor.

6 Bölüm ve 22 Modülden Oluşan Kapsamlı Eğitim

Otizmli bireylerin eğitimi konusunda kapsamlı bilgiler içeren Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı; “Otizm Spektrum Bozukluğunu Anlamak”, “Davranışları Yönetmek”, “Temel Becerileri Kazandırmak”, “Etkileşim Becerilerini Kazandırma”, “Öz bakım Becerilerini Kazandırmak”, “Toplumsal Yaşam Becerilerini Kazandırmak” olmak üzere 6 bölüm ve 22 modülden oluşuyor.

Güncellenen zengin içeriklerle online eğitim

Uygulamalı Davranış Analizini temel alan uygulamaları kapsayan Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı, okul öncesi dönemdeki otizmli çocuklar başta olmak üzere, her yaş grubundaki otizmli bireye hitap ediyor. Portal’da yer alan modüller ve okuma parçaları sadece otizmli bireyler için değil, özel eğitim alanındaki lisans ve lisansüstü programlardaki dersler için de önemli bir kaynak oluşturuyor. Bazı modüllerde yer alan Türkçe ve İngilizce web site önerileriyle kullanıcılar, konuyla ilgili daha geniş bilgi alma imkanına erişebiliyorlar.

Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı’nı yenileyerek farklı ve güncel içerikleri programa kazandırdıklarını belirten Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Özgül Gürel şunları söyledi:

‘’Tohum Otizm Vakfı olarak kurulduğumuz günden bu yana 760.987 otizmli çocuk ve ailesine ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. ‘’Tohum Otizm Vakfı Eğitim Portalı’’ kullanıcı dostu ara yüzü ve her zaman ulaşılabilir olması ile başta otizmli bireyler ve aileleri olmak üzere öğretmenlerin, kardeşlerin, diğer aile üyelerinin, uzmanların, öğretmen adaylarının, kolaylaştırıcı öğretmenlerin ve kurum yöneticilerinin faydalanacağı önemli bir kaynak haline gelecek. Yenilenen içeriği ile çok daha kapsamlı bir hale getirdiğimiz eğitim portalımız ile çok daha fazla otizmli birey ve ailesine ulaşmayı hedefliyoruz.’’

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.