Oscar Ödül Töreni’nde ‘kriz ekibi’ kurulacak! Will Smith’in tokadı olay olmuştu

Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 94. Oscar Ödülleri töreninin canlı yayınında, Will Smith’in sunucu Chris Rock’a tokat atmasının ardından bu sene törende bir “kriz ekibi” bulundurulacağı öğrenildi.

YouTube video

Geçtiğimiz sene gerçekleşen 94. Oscar Ödülleri sırasında oyuncu Will Smith’in sahneye çıkarak sunucu Chris Rock’a tokat atması sonrası komite yeni karar aldı.

BBC’de yer alan habere göre, Akademi yöneticisi Bill Kramer, bu yıl düzenlenecek Oscar Ödül Töreni sırasında oluşturulacak kriz ekibinin her türlü senaryoya hazırlanacağını söyledi.

Kramer, “Çünkü geçen yıl Oscar’larda olabilecek her türlü şeye karşı zihinlerimizi açtık” dedi.

Akademi Başkanı Janet Yang, daha önce yaptığı açıklamada organizasyonun Will Smith’in sahnede attığı tokat sonrasında yeterince hızlı hareket edemediğini söylemişti.

Smith, tokat atmasına rağmen törende kalıp daha sonra En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almak için sahneye çıkmıştı.

YouTube video

Ne olmuştu?
Will Smith, “King Richard” filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmadan önce, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli filme gönderme yaparak, “Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” diyen Chris Rock’a tokat attı.

Will Smith’in Oscar törenleri ve Akademi tarafından düzenlenen etkinliklere katılması 10 yıl süreyle yasaklanmıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.