gazetemag tv

Ordumuzu çok hızlı gönderebiliriz! Donald Trump’tan Minneapolis açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi bir vatandaşın polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan olaylara müdahale edebileceklerini belirterek, “Ordumuz hazır, çok hızlı bir şekilde gönderebiliriz” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi George Floyd’un bir polis memuru tarafından boğularak öldürülmesinin ardından başlayan protesto gösterilerine müdahale edileceği sinyali verirken, “Ordumuz hazır, çok hızlı bir şekilde gönderebiliriz” dedi.

ABD’de George Floyd’un ölümünün ardından birçok şehirde başlayan gösteriler nedeniyle sokaklardaki gerginliğin hala devam ettiği belirtiliyor.

“ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE ASKERLERİMİZİ GÖNDEREBİLİRİZ”

Trump, bugün konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ordumuzu çağırmak isterlerse, ordumuz hazır, istekli ve müdahale kapasitesi var. Çok hızlı bir şekilde askerlerimizi gönderebiliriz. Bildiğiniz gibi, şu anda da Ulusal Muhafızlarımızı kullanıyorlar. Sert olmalılar, güçlü olmalılar, kendilerine saygı gösterilmesini sağlamalılar.”

Donald Trump, göstericilere karşı kendi destekçilerini Beyaz Saray’a çağırdı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.