Onur Saylak’dan genç yeteneklere büyük destek

Bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nın basın toplantısı ünlü oyuncu Onur Saylak ve usta yönetmenler eşliğinde gerçekleşti.

Festivalin hedefi, yurt dışında ülkemizi tanıtmanın yanı sıra, hızla gelişmekte olan sinema sektörüne yeni ve genç yeteneklerin katılımını sağlamak. Sivil toplum kuruluşu olarak sanatı ve sanatçıyı destekleyen Lions Derneği, genç yeteneklerin eserlerini uluslararası platformda sergilemelerine olanak sağlıyor.

blank

Onur Saylak, Mahmut Fazıl Coşkun, Gürcan Keltek, Burak Göral, Prof. Dr.Simten Gündeş, Duygu Demirel ve Zeynep Dadak’ın jüri olduğu kısa film yarışması, 9 Nisan 2020 Perşembe günü TİM Show Center’da gerçekleştirilecek.

Ünlü oyuncu Onur Saylak, küçük bir fikirle başlayıp daha sonradan uluslararası boyuta gelen bu festivalin önemine değindi.

Saylak sözlerine şöyle devam etti: “Yarışma haftası pek çok kısa film yönetmeniyle buluşacak ve onların eserlerini izleyecek olmak şimdiden bizleri çok heyecanlandırıyor. Film yarıştırmanın ötesinde, hep beraber üretecek ve kendi aramızda filmleri tartışacağız. İddialı bir jüri bu yarışma için bir araya geldi. Katılımın, nitelikli eserlerle çok güçlü olacağına inanıyorum. Umuyorum hep beraber güzel bir hafta geçiririz.”

 

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.