‘Olympos Regatta’ yarışları ile Mudanya sahillerinde 10. buluşma

Bursa’da Uludağ’ın ilham verdiği “TAYK – Eker Olympos Regatta” yelken yarışı, 19-20-21 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Moda-Mudanya Tirilye-Moda rotasında düzenlenecek.

BURSA (İGFA) – Bursa’da yelkenciliği geliştirmek, İstanbul ve Bursa yelkencilerini buluşturmak amacıyla düzenlenen TAYK – Eker Olympos Regatta, bir kez daha çekişmeli yarışlara sahne olacak.

Yelken severler tarafından merakla beklenen ve başarılı takımların boy gösterdiği TAYK – Eker Olympos Regatta, bu yıl 10. kez düzenlenecek.

Güçlü akıntılar, etkili dalgalar veya değişen hava koşulları gibi farklı zorluklara göğüs geren yelkencilere tekne üzerinde adeta dört mevsimi yaşatan TAYK – Eker Olympos Regatta’ya katılacak takımların sınıflandırması; IRC 0, IRC I, IRC II, IRC III, IRC IV ve Gezi şeklinde olacak.

Üç gün boyunca 30’dan fazla yelkenli ve yüzlerce yelkenci derece girmek için yarışacak.

TAYK – Eker Olympos Regatta’nın etap programı ise şu şekilde olacak:

19 Ağustos 2022: Moda – Tirilye
20 Ağustos 2022: Tirilye Koy Yarışları
21 Ağustos 2022: Tirilye – İstanbul

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.