O uygulama tarih oluyor… Apple’dan flaş karar!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, flaş bir karara imza atmak üzere. Müzik, podcast ve kitaplar için üç ayrı uygulama üzerinde çalışan Apple, iTunes’un fişini çekmeye hazırlanıyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple müzik, podcast ve kitaplar için üç ayrı uygulama üzerinde çalışıyor. Apple’ın bu hamlesi bu üç şeyi içinde barındıran iTunes için yolun sonunun geldiği şeklinde yorumlanıyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre, geçtiğimiz haftalarda Apple TV+’ı tanıtan Apple önümüzdeki dönemde iTunes’un fişini çekecek. Ancak konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan diğer haberlere göre ise Apple 2016’dan önce çıkan modellere iOS 13’ü desteklemeyecek.

iOS 13 güncellemesini alacak iPhone modelleri şöyle:

iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7 Plus
iPhone 7

iOS 13 güncellemesini almayacak iPhone modelleri ise şöyle:

iPhone 6S Plus
iPhone 6S
iPhone 6 Plus
iPhone 6
iPhone 5S Plus
iPhone 5S
iPhone SE

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.