Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde Bahar Şenliği’ne geri sayım

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenliği 23-25 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
NNYÜ kampüsünde yapılacak 7. Bahar Şenliği, 23 Mayıs Pazartesi günü Çocuk Mehteran Takımı ve Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başlayacak. Bilim, kültür, sanat ve spor etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve üç gün sürecek NNYÜ 7. Bahar Şenliği’nde Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. etkinlikleri başta olmak üzere, bilgi yarışmaları, satranç turnuvası, yamaç paraşütü, karaoke, çeşitli oyunlar, sportif faaliyetler, klasik araba sergisi, bisiklet turu, dart turnuvası, duvar boyama gibi birbirinden güzel ve eğlenceli pek çok etkinlik yer alacak. Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın öğrencilerle bir araya geleceği söyleşi programının yer aldığı etkinliklerde her akşam ünlü bir sanatçı NNYÜ’de konser verecek. Şenlik kapsamında ilk gün Manuş Baba, ikinci gün Rabia Karataş, üçüncü gün Melek Mosso sahne alacak.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, geleneksel olarak her yıl düzenledikleri Bahar Şenliklerine pandemi sebebiyle ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, “Öğrencilerimizin çok istediği, sevdiği ve özlediği Bahar Şenliğini bu yıl yeniden düzenleyeceğiz. 7. Bahar Şenliğimiz, yoğun ve tempolu geçen eğitim öğretim yılının sonunda öğrencilerimizin biraz olsun rahatlamalarına, stres atıp eğlenmeleri için fırsat olacaktır. Ayrıca öğrencilerimizin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmelerine katkı sunacaktır. Bu şenliğimizin sağlık ve huzur içinde geçmesini diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.