Nilüfer: Türk Pop Müziği’nin yeniden canlanmasını diliyorum!

Klasik şarkılarını seyircilerle bir ağızdan söyleyen Nilüfer, eski şarkıları çok özlediğini söyleyerek dert yandı. “Artık niye böyle şarkılar çıkmıyor?Türk Pop Müziği’nin bir an önce yeniden canlanmasını diliyorum. Böyle şarkılar çıksa, ben de söylesem yine keşke.Nerede o eski güzel şarkılar?” dedi.

Atlantis Yapım’ın İstanbul’a kazandırdığı en genç açık hava sahnesi Vadi Açıkhava, 14 Eylül Cumartesi akşamı Türk Pop Müziği’nin eşsiz sesi Nilüfer’i ağırladı.

Vadi Açıkhava’yı dolduran hayranlarını 70’lerden günümüze uzanan bir zaman yolculuğuna çıkaran sanatçı, seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Son şarkısı Tik Tak ile dansçılar eşliğinde konserine başlayan Nilüfer, konserde giydiği kırmızı, siyah, beyaz ve gümüş rengi kıyafetleriyle göz kamaştırdı.

blank
Nilüfer

“Dünya var oldukça Kayahan şarkıları yaşayacak”

Konserine unutulmaz şarkıları; Gözlerinin Hapsindeyim, Mor Menekşe, Yemin Ettim, Mavilim, Geceler, Çok Uzaklarda, Melankoli, Esmer Günler ile devam eden sanatçı, bu şarkıların unutulmaz bestecisi Kayahan’ı unutmadı ve “Biraz Kayahan’dan bahsetmek istiyorum” diyerek duygusal anlar yaşattı.

Nilüfer, “O kadar önemli şarkılar bıraktı ki. Yıllarca, nesiller boyunca sürecek şarkılar yarattı. O, hayatına; müzik aşkıyla dolu kalbine, belki birçok sevgiler gizledi. O fırtınaları şarkılarına yansıttı. Ve birbirinden eşsiz şarkılar çıktı. Ne mutlu ki onunla çalıştım. Dost oldum. Onu çok sevdim, o da beni sevdi. Küskünlükler oldu ama küskünlükler sevgiden olurmuş. Çok erken kaybettik ama şarkıları dünya var oldukça yaşayacak.” diyerek Kayahan’ı şarkılarıyla andı ve vefasını gösterdi.

“Ben de Rap Söyleyeceğim”

Klasik şarkılarını seyircilerle bir ağızdan söyleyen Nilüfer, eski şarkıları çok özlediğini söyleyerek dert yandı. “Artık niye böyle şarkılar çıkmıyor?Türk Pop Müziği’nin bir an önce yeniden canlanmasını diliyorum. Böyle şarkılar çıksa, ben de söylesem yine keşke. Nerede o eski güzel şarkılar?” dedi.

“Şimdi rap müzik var. Ben de rap söyleyeceğim” diyerek rap şarkısı mırıldanan Nilüfer, hayranlarına espri yaptı.

Tüm izleyenlerin Nilüfer’e eşlik ettiği konser, sanatçının unutulmaz şarkıları Yeniden Sev, Kavak Yelleri, Hoşuna Gider mi?, Başıma Gelenler, Hey Gidi Günler, Kim Arar, Mavilim, Dünya Dönüyor, Yemin Ettim şarkılarıyla son buldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.