Nilgün Belgün’den Adil Gür’e tepki geldi!

AG araştırma şirketinin sahibi Adil Gür’ün olay yaratan sözlerine Nilgün Belgün’den tepki geldi.

AG araştırma şirketinin sahibi Adil Gür, Habertürk’te konuk olduğu bir programda Türkiye-Rusya ilişkilerinden bahsederken tepki çeken ifadeler kullandı. Adil Gür, “Ruslardan başka türlü dost olur” açıklamasıyla şoke etti. Bu açıklamaya sosyal medyada tepki yağarken bir tepki de tiyatro oyuncusu Nilgün Belgün’den geldi.

Vatandaşların “kendi göbeğimizi kendimiz keselim” mesajını verdiğini söyleyen Gür “Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor” dedi. “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk’ün dostu Kürt, Kürt’ün dostu Türk’tür. İkisi de ayağını denk alsın” diyen Gür, “Ayıdan post Rus’tan dost olmaz. Ruslardan başka türlü dost olur sadece” ifadelerini kullandı.

Gür’ün bu açıklamasının ardından tiyatro oyuncusu Nilgün Belgün “Adil Gür’ü kınıyorum ‘Ruslardan başka türlü dost olur’ sözüyle kadınları aşağılıyor. Çok çirkin bir üslup” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.