Nil Karaibrahimgil’den Anneler Günü’ne özel klip

Bebeklerini dış dünya ile tanıştırıp bağışıklığı güçlü bireyler yetiştirebilmeleri için ebeveynleri cesaretlendirmeyi hedefleyen Aptamil Çocuk Devam Sütleri, bu yeni manifestoyu anlatmak üzere Anneler Günü’ne özel bir klip çekti.

Aynı zamanda kendisi de bir ebeveyn olan Nil Karaibrahimgil, “Hayata Hazırlayın” kampanyası kapsamında “Bırak Hayata Hazır Olsun” adlı bir şarkı yazıp besteledi, İlkadımlarım YouTube kanalında yayınlanan klibin yönetmenliğini ise Serdar Erener üstlendi.

Aptamil Çocuk Devam Sütleri, bu yıl Anneler Günü’nü; Nil Karaibrahimgil’in yazıp bestelediği ve klibini Serdar Erener’in çektiği özel bir şarkı ile kutluyor.
Nisan ayında duyurduğu “Hayata Hazırlayın” kampanyasının ardından, yeni nesil ebeveynlere bu manifestoyu daha iyi anlatmak amacıyla Nil Karaibrahimgil ile işbirliğine giden Aptamil Çocuk Devam Sütleri, bu kampanya ile bebeklerin ileride kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerinin en iyi yolunun onları dış dünya ile tanıştırıp, keşfetmelerine izin vermek olduğunu anlatıyor.

“Hayata Hazırlayın” manifestosu doğrultusunda yazılan ve “O da büyür toprakla, yağmurla / Yanında dur, yolunda durma / Kapatma onu evlere / Sanma ki öyle güvende” sözleriyle başlayan şarkıyla Nil Karaibrahimgil ebeveynleri; bebeklerinin özgürce keşfetmeleri, doğayla tanışmaları ve bu sayede onları hayata hazırlamaları için cesaretlendiriyor.

Nil Karaibrahimgil: “Annelere hediyem çocukları bıraksınlar, bıraksınlar ki hayata hazır olsunlar”

Anneler Günü dolaysıyla ebeveynlere seslenen Nil Karaibrahimgil, oğlunu yetiştirirken tüm annelerle paylaştığı hislerini şöyle aktardı: “Bir anne olarak her gün ama her gün, oğlumun nasıl yolunda durmadan yanında dururum onu düşünüyorum. Her geçen gün, doğanın çocuklar üzerindeki iyileştirici, güven geliştirici, sakinleştirici etkisini görüyorum. Düştüğünde hep kendi kalksın diye beklemeyi öğrettim kendime. Çamuru sevdim. Avucuma uzattığı solucanı aldım mecbur. Ona, dünyanın tüm canlılığıyla harika bir yer olduğunu anlatıyorum her gün. Tohum ekip, suluyoruz, çiçek kokluyoruz. Yere yatıp bulutları izliyoruz. Rüzgârla konuşuyoruz. Çocukları eve tıkarak, ruhlarını havasız bırakıyoruz. Hayata kuvezde hazırlık olmuyor. O yüzden hepimiz, yollarından çekilip yanlarına geçmeliyiz. Bu anneler gününde kendim dahil annelere hediyem, çocukları bıraksınlar. Bıraksınlar ki hayata hazır olsunlar.”

Klibe Serdar Erener imzası

Aynı zamanda kendisi de bir ebeveyn olan Nil Karaibrahimgil’in şarkısını seslendirdiği klibin yönetmen koltuğunda ise Serdar Erener yer aldı. Klipte bir yandan ağacın üzerinde şarkıyı söyleyen Nil Karaibrahimgil görülürken; diğer tarafta yapraklarla, yağmurla tanışan, düşüp kendi kalkan bebekler göze çarpıyor. Klibe İlkadımlarım Youtube kanalı üzerinden ulaşılabiliyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.