Netflix ve Apple rekabeti kızışıyor!

Apple’ın, dünyanın en çok kullanılan online dizi ve film izleme platformu Netflix’e rakip olması rekabeti artırmaya devam ediyor.

Netflix, televizyona yansıtma özelliğiyle oldukça beğenilen bir işe imza atmıştı. Netflix kullanan kişiler, tüm akıllı televizyon markalarında bu işlemi gerçekleştirebilirken şirket, Apple TV için bu özelliğini kaldırma kararı aldı.

MacRumors’a yapılan açıklamaya göre desteğin geri çekilmesinin nedeni, AirPlay’in artık birden çok cihazda sunulması ve Netflix’in bunları ayırt edememesi olarak gösterildi.

blank

Konu hakkında açıklama yapan Netflix, “İzlemede kalite standardını sağlayabilmek için Netflix AirPlay desteğini durdurma kararı aldık. Üyeler, Apple TV ve diğer cihazlardaki dahili uygulamadan Netflix’e erişim sağlayabilirler.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.