National Geographic’in ‘Kaçakçıların Peşinde’ belgeselinde Işın Karaca detayı!

National Geographic’in ‘Kaçakçıların Peşinde’ adlı belgeselinin bir kesitte, şarkıcı Işın Karaca ve boşandığı eşi Tuğrul Odabaş ekranlara yansıdı.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’nun, “‘Kaçakçıların Peşinde’ Belgeselinde Işın Karaca” başlıklı yazısı şöyle:

“Digiturk’teki dünyaca ünlü belgesel kanallarından National Geographic’in ‘Kaçakçıların Peşinde’ programından bir kesit. Yer; her gün ortalama 2 bin uçağın inip kalktığı, yaklaşık 80 bin bavulun çıktığı LAX (Los Angeles) Uluslararası Havalimanı.

Bavullarda uyuşturucu, kaçak tarihi eser, ülkeye girişi yasak bir şey, beyan edilmemiş döviz veya elektronik eşya arayan polislerden ikisi seyirciye önce yaptıkları işi anlatıyor:

“Özel tecrit grubundayım. Bizim işimiz uyuşturucuyu, kaçak paraları ve karşılaştığımız her şeyi tecrit etmek. Ekibimiz altı kişiden oluşuyor. Aile gibiyiz. Çok şakalaşırız, ama işimizi de yaparız. Günlük rutinimiz bu.”

blank

ŞARKICI VE ATÇI ÇİFT

Ardından polislerden biri, şüphelendikleri bir çifti durdurup, kadınla konuşmaya başlıyor.

– Nasılsınız? – İyiyim. – Nereden geldiniz? – İstanbul. – Orada ne yapıyordunuz? – Ben müzisyenim, şarkıcıyım, kocam da at yetiştiricisi.

– Farklı iki uç değil mi? – Evet. – İstanbul’da mı yaşıyorsunuz? – Evet. – Peki Amerika’da ne yapıyorsunuz? – Geçtiğimiz hafta doğum günümdü, biz de ‘Tatile çıkalım’ dedik.

blank

BAVULDAN ÇIKAN PARA

– İstanbul’dan gelen uçaklar şüpheli sayılan uçaklardır. Bu ülkeden narkotik paketlerin yanı sıra beyan edilmemiş para da gelir. Ne kadar nakitle yolculuk ediyorsunuz, öğrenebilir miyim? – Bilmiyorum. (Kadın eşine soruyor.)- Sende ne kadar var? Kadın eşinden “10 ya da 9” yanıtını aldıktan sonra polise “8-9 bin dolar” diyor.

Çelişkili yanıt üzerine polis, “Onlara parayla ilgili bir soru sordum. Ağızlarından ilk çıkan yanıt 10’du. Sonra 8-9’a düştü” diyerek çifti bavullarını arayacak meslektaşına yönlendiriyor.

Çift, koltuklarda otururken polis bavulu açıp, arıyor. – Para bu mu? – Evet. – Buraya koyuyorum, gözünüzün önünde olacak. Demek doğum günü gezisi. – Evet. Ya Maldivler’e gidecektik ya da Amerika’ya. – Aaa, Maldivler’e niye gitmediniz? Yok artık! Beyefendi, paranızı bavulunuza koyabilirsiniz.

İÇGÜDÜ YANILTTI

İçgüdülerine dayanarak çevirdikleri yolcuların çok korktuğunu, bunun da doğal olduğunu, bir şey bulamayınca onları gönderdiklerini anlatan polis, “İyi tatiller” diyerek çifti yolcu ediyor.

Bavulları aranırken, geçtiğimiz yıl boşandığı o zaman eşi olan Tuğrul Odabaş’la koltukta kendinden emin oturan Işın Karaca, “Kendinize iyi bakın” deyip, polislere veda ediyor.

‘Kaçakçıların Peşinde’yi izledikten sonra Işın Karaca’ya belgeselden haberi olup olmadığını, görüntülerinin yayınlanması için kendilerinden izin alınıp alınmadığını sordum. Şarkıcı, alanda imzalarını aldıklarını söyledi.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.