NASA denizaltı volkan patlamasını yakaladı!

NASA’nın Landsat-9 uydusundaki Operasyonel Arazi Görüntüleyici-2’si, aktif bir denizaltı yanardağı olan Kavachi Volkanı’ndaki patlamayı görüntüledi.

Solomon Adaları’ndaki aktif bir denizaltı yanardağı olan Kavachi Volkanı, uzun zamandır köpekbalıklarına ev sahipliği yapıyor.

ScienceAlert’in aktardığı habere göre son aylarda, NASA uydu görüntüleri yanardağın üzerinde birden fazla patlamaya işaret eden ve volkanik aktivitenin açıklayıcı belirtileri olan renksiz su bulutları tespit edildi.

Görüntüler, Smithsonian Küresel Volkanizma Programı Landsat-9 uydusundaki Operasyonel Arazi Görüntüleyici-2 (OLI-2) tarafından çekildi.

NASA’nın Greenbelt, Maryland’deki Goddard Uzay Uçuş Merkezi, sosyal medya hesabından “Sharknado’yu duydunuz, şimdi Sharkcano için hazırlanın” diyerek görüntüleri paylaştı.

https://twitter.com/NASAGoddard/status/1528422693976133633

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.