Nano Opera’da Bir Türk Jüri: Recep Ayyılmaz Moskova’da

Sanatçı 2013 yılında kurulan ve iki yılda bir ‘’Moskova Helikon Opera’’da düzenlenen, genç opera rejisörleri yarışması olan ‘’Nano Opera’’ da Türkiye’yi temsil edecek.

Recep Ayyılmaz bu yıl 22 Mayıs- 28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası Genç Opera Yarışması – Nano Opera” da uluslararası sanatçılardan oluşan final jürisinde görev almak üzere Rusya’ya davet edildi.

Ayyılmaz, Moskova Hükümeti ve Moskova Kültür Departmanı birlikteliği ile gerçekleştirilecek olan yarışmada, önceki yıllarda; Opera Seattle’dan Christina Schepplmann’ın, Almanya Rhein Operası’ndan Christoph Meyer’in, İsveç’den Kjell Englud’un, Norveç’ten Per Hansen’in, İngiltere’den Daniel Kramer’in, Moskova Devlet Stanislavsky ve Nemirovich – Danchenko Müzik Tiyatrosu’ndan Alexander Titel’in de bulunduğu büyük jüride T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Müdürlükleri adına ülkemizi temsilen görev yapacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.