‘Nadide Hayat’ galada kahkaha vizesi aldı

Demet Akbağ’ı ilk kez Çağan Irmak ile buluşturan, sinema seyircisinin heyecanla beklediği TAFF yapımı ‘Nadide Hayat’ 15 Aralık Salı akşamı Kanyon Cinemaximum Sinemalarında gerçekleşen galasında görücüye çıktı!

Çağan Irmak’ın “Yeni ufuklara yelken açanlara” ithaf ettiği filmine sanat cemiyet hayatının önemli isimlerinin ilgisi yoğundu! Galadaki kırmızı halı seramonisine katılanlar arasında, Fahriye Evcen, Ata Demirer, Şebnem Bozoklu, Cengiz Bozkurt, Tuvana Türkay ve Emre Kızılırmak, Anastasia Thsilimpou, Melike İpek Yalova, Nevra Serezli ve Murat Serezli, Ayten Uncuoğlu, Didem İnselel, Derya Beşerler, Birol Namlıoğlu, Zeynep Beşerler, Emir İçgören, Burçin Abdullah, Buse Terim, Volkan Bahçekapılı, Büşra Pekin ve annesi Emine Pekin, Çetin Altay, Ceyda Ateş, Erdal ve Güzin Özyağcılar, Gözde Çığacı, Kaya Akkaya, Selen Öztürk, Murat Akkoyunlu, Melike İpek Yalova, Aslı Orcan, Melisa Şenolsun, Neslihan Yeldan, Rıza Kocaoğlu, Seray Sever, Tanyeli, Ömür Gedik, Timur Savcı ve eşi Banu Savcı, Tuvana Büyükçınar ve Selim Demir, Yağmur Ünal, Yosi Mizrahi vardı.

“SEYİRCİNİN MUTLULUKLA TEBESSÜM EDECEĞİ BİR FİLM YAPTIK”

Çağan Irmak ve oyuncular, film gösteriminin hemen öncesinde kırmızı halıda basınla buluştu. Mikrofonu eline ilk alansa minik oyuncu Doruk Kayra Sevir oldu ve “Galamıza hoşgeldiniz” diyerek herkesi selamladı. Ardından soruları yanıtlayan Demet Akbağ: “Yazın yaşadığımız heyecanın seyirciyle buluşmasına tanık olacağız birazdan, yer yer karada, bolca suda biraz da suyun altında geçti çekimlerimiz. Çağan (Irmak), Yetkin (Dikinciler), Sevil (Akı), genç arkadaşlarım ve ben değişik bir deneyim yaşadık. Yeni yıla umutla gireceğimiz, seyircinin mutlulukla tebessüm edeceği güzel bir film yaptığımıza inanıyoruz” dedi.

“İDDİAM MORAL VERMEK VE GÜLÜMSETMEK”

Çağan Irmak, ‘Suyun altında çekim yapmak zor muydu?’ sorusuna ise “En zoru şu an burada olmak” diyerek esprili bir cevap verdi ve ekledi: “Sadece ve sadece moral vermek ve gülümsetmek gibi bir niyetim var. Bu bile başlı başına büyük bir iddia gibi geliyor bana. İddialı değilim. İddiam moral vermek ve gülümsetmek. Ekibime ve bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. Çünkü onlardan çok fazlasını istedim ve onları çok zorladım. Hepsi olağanüstüydü” dedi.

“GİYSİLERİM HER ZAMAN DEĞİŞEBİLİR AMA İÇİNDEKİ HEP BENİM”

Basından gelen ‘Bu sefer komedi filmi mi izleyeceğiz sizden?’ sorusuna ise Çağan Irmak: “Giysilerim her zaman değişebilir, ama içindeki hep benim” dedi.

“BU SENE İNSAOĞLU BALIK MİSALİ”

Yetkin Dikinciler: “Suyun altı da bir üstü de bir demek istiyor yönetmenimiz. Bu sene insanoğlu kuş misali değil, balık misali” diyerek su altında geçen çekimlere esprili bir dille dikkat çekti ve ekledi: “Kaptan olmak ve bir geminizin olması çok güzel bir duygu. Yelkenlerinizi açtığınızda hedefe doğru giden yolda rüzgarlar yardımcınız olsun. Tek dileğimiz bu.”

“BU FİLMDEKİ ‘NADİDE’ KARAKTERİ BENİM İÇİN GERÇEKTEN NADİDE!”

Akbağ karakterini isle şöyle anlattı: “Bu filmdeki ‘Nadide’karakteri gerçekten benim için nadide. Kadın odaklı bir film ve benim yaşımda bir kadın oyuncu için gerçekten önüme konulmuş bir altın değerinde. Hele Çağan (Irmak) ile çalışmak ve ilk buluşmamızda böylesine güzel bir hikayeyle, şahane pırıl pırıl gençlerle birlikte olunca, kaptanım olarak Yetkin’i (Dikinciler) tanıyınca tatlı oldu durum.”

Kırmızı halıda gazteciler ile buluşan filmin yönetmeni Çağan Irmak ve oyuncular Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Sevil Akı, Batuhan Begimgil, Çisem Çancı, Efecan Şenolsun, Irmak Örnek, Ümit Erlim, Gizem Erdem, Sadi Celil Cengiz, Burak Can, Ali Karagöz, Buse Akbaşak, Sedef Akalın, Jeyan Necla Bekar, Yüksel Ünal, Nihat Kapız, Tarık Tarcan, Mehmet Aykut Sarıkaya, Eylül Su Sapan, Cansu Kurgun, Emre Taşkıran, Derya Beşerler, Ortans Kıvanç, Nurcan Şirin, Şevket Çemç, Candaş Çetinkaya, Osman Kot, Abdullah Kara ve minik oyuncu Doruk Kayra Sevir salonda ilk kez seyirciyle buluşmaya geçtiler.

Oyuncuların, çekimlerin önemli bir kısmında su altında oyunculuk sergilemesiyle de tüm dikkatleri üzerine çeken film, seyirci ile ilk buluşmasında tam not aldı! Finalinde uzun sure alkışlanan film, eğlenceli sahnelerinde herkesi gülümsetirken, duygusal sahnelerinde ise göz doldurdu!

Bir ev hanımının, eşini kaybettikten sonra hayatını değiştirmesi ve gençlik hatalarını telafi etmek için çıktığı yolculuk hikayesini konu alan TAFF yapımı Nadide Hayat 18 Aralık’ta sinemaseverler ile buluşuyor!

‘Nadide Hayat’ ekibi, filmin vizyona girmesinin hemen ardından da Antalya, Gaziantep ve Bursa’da seyirciyle buluşacak!

nadide hayat

Etkinlik Takvimi:

20 Aralık Pazar 17:15 Antalya Özdilek Sinemaları
22 Aralık Salı 19:30 Gaziantep Nakıpali Sinemaları
25 Aralık Cuma 19:15 Bursa Kent Meydanı Sinemaları

YouTube video

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.