gazetemag tv

“Naciye” !f İstanbul’un da yıldızı

İlk kez Ekim ayında ABD’de Screamfest’te gösterilen “Naciye” !f İstanbul’un da yıldızı… Festivalin en çok beklenen ve şimdiden biletleri tükenen filmi “Naciye”nin senaristi ve yönetmeni Lütfü Emre Çiçek.

“Naciye” Türkiye prömiyerini 21 Şubat Pazar günü saat 19:00’da Nişantaşı City’s sinemalarında gerçekleştiriyor.
İkinci gösterim ise 26 Şubat Cuma gece 23:59’da Kanyon sinemalarında…

Filmin konusu: Her kadının kendine ait bir odaya ihtiyacı olması gibi Naciye’nin de kendine ait bir yere ihtiyacı var. Adadaki ev onun “güvenli” sığınağı, her şeyden öte onun kendi yeri. O evi ve içindekileri kanının son damlasına kadar koruyacak. Bengi ise hamile. Hem kendisiyle, hem doğmamış çocuğuyla, hem de Bengi için her şeyin en doğrusuna, tüm iyi niyetiyle karar veren kocasıyla ilişkileri karışık. Kocasının, ondan habersiz kiraladığı adadaki eve hafta sonu için kalmaya gidiyorlar. Bengi tüm bu plan program konusunda da, genel olarak hayatı konusunda pek hevesli değil, daha ziyade tedirgin. Screamfest’te dünya prömiyerini yapan Naciye’de Derya Alabora ve Esin Harvey hayatta kalmaya çalışırken karşı karşıya gelen kadınları oynuyor. Gerilim giderek tırmanırken, gizli hikâyeler de bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Yönetmen Görüşü;
Bu filmle korku sineması severlere tanıdık gelecek araçları kullanırken bir yandan da, adadaki ev, baş rol oyuncularındaki pembe dizi kıvamlı histeri atakları, Naciye’nin kostümleri ve müzik gibi Türk tınılardan uzaklaşmamaya çalıştım. En büyük hayallerimden biri de filmin Türkiye’deki ilk gösterimini !f İstanbul’da yapmaktı. Bu hayalime kavuşmak ve biletlerin şimdiden tükenmiş olduğunu duymak beni çok mutlu ediyor. Eminim ki, seyirci de bu filmden tatminkar ayrılacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.