Mustafa Ceceli ve Meltem Erensoylu’dan “Sevda Yelleri”

Mustafa Ceceli ve Meltem Erensoylu Ferdi Tayfur’un “Sevda Yelleri” isimli şarkısını yeniden düzenledi. İkili tanıtım için önceki gün Mustafa Ceceli’ nin Beykoz’da bulunan stüdyosunda yeni şarkılarını basın mensuplarına dinletti. “Sevda Yelleri” şarkısı için Meltem Erensoylu’ ya vokal de yapan Ceceli ve Erensoylu gazetecilere açıklamalarda bulundular.

Meltem Erensoylu “Sevda Yelleri” Şarkısının provası için geldiğini, ama birkaç saat sonra Ceceli’ den şarkının bittiğini öğrendiğinde, küçük çaplı bir şok yaşadığını söyledi. Şarkıyı okurken hiç zorluk yaşamadığını belirten güzel şarkıcı, en kolay projelerimden bir tanesi oldu değerlendirmesinde bulundu. Güzel şarkıcı yeni şarkısı için “Ben ferdi Tayfur ile 20 yıl önce tanıştım ve ilk albümümü kendisi yaptı. “ olanlar oldu” isimli 10 şarkılık bir albümdü, orada kendisi bana vokal yaptı, gitar çaldı, klibimi çekti. Ben zaten sahnemde yıllardır ferdi Tayfur şarkıları okuyan birisiyim, Hep istediğim bir projeydi, hep bir Ferdi Tayfur şarkısı okumak istemiştim ve bu şarkı nasip oldu, Mustafa Ceceli ile çalışmak çok büyük bir şans oldu benim için, çok güzel motive ediyor ve inanılmaz çalışması rahat birisi . Çok keyif aldım, umarım şarkı yerini bulur ve dinleyiciler de severler “dedi.

MELTEM ŞARKIYI İNANILMAZ GÜZEL OKUDU !

HER ŞARKININ KENDİSİNE AİT BİR MATEMATİĞİ VAR !

Ferdi Tayfur’un unutulmaz eserlerinden “Sevda Yelleri” şarkısı için birlikte çalıştığı Meltem Erensoylu’la kimyalarının uyuştuğunu belirten Ceceli Proje ile ilgili “ Meltem inanılmaz güzel okudu bu şarkıyı, geçtiğimiz sene Ferdi Tayfur’un “ Bana da Söyle” şarkısının yüksek başarısına tanıklık ettik . İnşallah bu sene de “ Sevda Yelleri “ nin başarısına tanık oluruz “ dedi. Basın mensuplarının şarkıları düzenlerken nelere dikkat ettiğini sorması üzerine Ceceli “ Müziğin kendine ait bir matematiği var, birazcık sokağın dilini bilmek, biraz dışarıyı takip etmek gerekiyor , dinleyici nelere tepki veriyor neler bizim kanımızı kaynatır, neler bizi hüzünlendirir, bunları yaşayan birisi olduğumu düşünüyorum ve şarkıları da o şekilde düzenliyorum. Bu şarkıyı düzenlerken ise şarkının kendi içinde duygusu var . Hüznün bizi zaman zaman alıp götürdüğü zaman zaman da bizi o tempoya kaptırdığımız hali vardır orayı benimsedik aslında , “başında yoksa sevda yelleri, nereden bileceksin çektiklerimi” diyor ama birazcık bizi sallandırıyor.

ŞARKILARI YAŞATMAK GEREKİYOR !

Ferdi Tayfur’un uzun zamandır sektörde olmamasının, büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen Mustafa Ceceli “ biz o eksikliği hissettirmemek adına duayenlerin, büyüklerimizin şarkılarını seslendirmeye devam ediyoruz ve boşuna o “Baba” isimlerini almıyorlar. Gönül ister ki sahne aldıkları aktif oldukları bir dönem olsun ama bazı koşullar buna müsaade etmiyorsa bizlerde şarkıları yaşatmak gerektiğini düşünüyorum “ dedi.

POP MÜZİK ÖLMÜŞTÜ AMA YENİDEN DİRİLDİ !

Geçtiğimiz günlerde Sinan Akçil ve İrem Derici ile “çok sevmek yasaklanmalı” isimli bir proje gerçekleştiren Mustafa Ceceli projeye çok güzel tepkiler aldıklarını belirtti. Şarkıcı “ inanılmaz güzel tepkiler aldığımız bir şarkı oldu , hatta Sinan “pop müzik ölmüştü ama dirildi” diye bir tabiri oldu. Bence gönüllere duyguya tam olarak hitap eden şarkılara yaptığınızda, tarzın çok önemi olmadığını düşünüyorum” dedi.

ÇOK TAKTİR ETTİM !

MURAT YAPTIĞI SPORUN HAKKINI VERMİŞ !

Bir Müzisyen olarak kendisinin de katkısı olduğu Murat Boz’un “ Can Kenarım” isimli yeni şarkısı için görüşlerini soran gazetecilere Ceceli “ Murat çok eski bir arkadaşım bir sürür projesinde de çalıştım onun güzel şarkılar, söylediğini yorumculuğunu konuşturduğunu hep görmek istiyordum bence Can kenarımda da bunu konuşturdu, klipte çok sağlam olmuş , o kadar yaptığı sporun da hakkını vermiş yani klipte de onu da gördüm çokta taktir ettim A dan Z ye çok güzel bir proje oldu. Daha da başarılı güzel şeyler yapacağız inşallah “dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.