MÜSİAD İzmir’de ‘Finansal Piyasalar ve Halka Arzın Önemi’ Konuşuldu

MÜSİAD İzmir Şubesi, “Dost Meclisi” toplantısında “Finansal Piyasalar ve Halka Arzın Önemi” konusunu gündeme taşıdı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi etkinliği Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi Ertuğrul Gazi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. “Finansal Piyasalar ve Halka Arzın Önemi” temasıyla düzenlenen konferansta Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli misafir edildi. Programda finansmana erişim, halka arz, yatırım ve sermayenin önünü açabilecek, kaynak teminini teşvik edebilecek ekonomik enstrümanlar değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Başkan Yardımcısı Ahmet Türkyılmaz, konuklara MÜSİAD hakkında bilgi verdi. Türkyılmaz, “12 binin üzerindeki üyesi ve 60 bine yakın firmasıyla MÜSİAD, güçlü bir STK olarak dünyada toplamda 165 noktada faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye ihracatının 20’sine imza atıyoruz. MÜSİAD İzmir’de 340 üyemizle şehrimize ve ülkemize katkıda bulunuyoruz. İzmir ekonomisinin istihdamda yüzde 12’sine, ticaretinde de yüzde 15’ine hitap ediyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’deki finans piyasası, halka arz ve VİOP başlıklarında MÜSİAD İzmir üyelerine sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Yusuf Kaderli, piyasadaki temel finans araçlarıyla ilgili bilgiler vererek bilanço ve gelir-gider tablosu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kaderli, “Üniversitemizde finans alanında yetişen gençler, Türkiye çapındaki yarışmalarda birçok ödül aldı, göz kamaştıran başarılara imza attı. Sermaye piyasaları aracı kurumunda çalışanların yüzde 8’i Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileridir. Türkiye’de halka arz ve borsa tam anlaşılmış değil. Halka arz konusundaki fırsatları değerlendirmeli ve bunlardan yararlanmalıyız. Bugün şirketlere değerleme biçilmesi hususu çok önem arz ediyor.” dedi.

Konferansın akabinde MÜSİAD üyeleri ile soru-cevap faslı yapıldı. Toplantı, plaket takdiminin ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.