Musa Eroğlu ve Güler Duman, aynı sahnede buluştu

Halk müziğinin iki usta ismi Musa Eroğlu ve Güler Duman, İstanbullu ve Bursalı binlerce müzik severe unutulmaz anlar yaşattı.

Yediveren Orkestrası’ eşliğinde gerçekleşen ‘Sazımızla Sözümüzle’ konser serisi kapsamında iki farklı şehirde müzikseverlerle buluşan Musa Eroğlu ve Güler Duman, dillere pelesenk olmuş şarkılarını tek bir ağızdan seslendirdi.

Geçmişten Günümüze Köprüyüm

Biletleri günler öncesinden tükenen Bostancı Gösteri Merkezi ve Bursa Atatürk Kongre ve Kongre Merkezi konserlerinde, alışılmışın dışında çok farklı bir soundla şarkılarını seslendiren ustalar, dinleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Konserin sonlarına doğru izleyenlerle sohbet eden Musa Eroğlu ‘Geçmişten günümüze neredeyse 60 yıllık bir köprüyüm. Sizden biriyim. Bir yer vardır. Huş Kalesi, oraya çıkan yüzlerce basamaklı merdivenin bir basamağıyım. Sizlerle olmaktan, Türkülerimizi söylemekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. İyi ki varsınız. Saygı, sevgi ve sağlıcakla kalın’ dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.