Murat Güler ve şirketlerine işlem yasağı

SPK geçtiğimiz günlerde Borsada Aracı Kurum Olan RTA Labaratuvarları ve aynı zamanda A1 Capital’in Sahibi olan Güler Yatırım Holding’in patronu Murat Güler’in Borsa’da piyasa Manipülasyonu yaptığı için şirketlerine işlem yasağı getirmişti.

“BORSA CAMBAZINA SPK DUR DEDİ!”
Geçtigimiz Günlerde SPK‘ Borsada Aracı Kurum Olan RTA Labaratuvarları ve aynı zamanda A1 Capital‘inde Sahibi olan Murat Güler ve şirketlerine işlem yasağı getirdi. Yapılan incelemede piyasa manipülasyonu yaptığı tespit edilen
Güler Yatırım Holding İCG Finansal Danışmanlık şirketleri 6 Ay Süreyle İşlem yapamayacak.

“MASAK” I HAREKETE GEÇİRECEK İDDİA”
İsmi Borsa Cambazı olarak anılan Güler Yatırım Holding’in patronu Murat Güler’i hayli zor günler bekliyor. Borsada Manipülasyon yaptığı tespit edilen Güler hakkındaki Borsa camiasında kulaktan kulağa dolaşan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor.

Murat Güler
Murat Güler

“PİYASAYI 30 MİLYON $ DOLANDIRDI MI?”
İddialara Göre; Murat Güler‘in piyasaya milyon doları aşan borçları vardı,ve bu borçlarını ödemekte( 30 Milyon Dolar ) zorlanınca kendi şirketleri üzerinden manipülasyon yaptı,ancak evdeki hesap çarşıya uymayınca SPK duruma el koyarak Güler ve şirketleri hakkında işlem yasağı getirdi.

Güler’in Kendisinin bir çok iş adamı ile ortak hareket ettiği ve bu sayede bu kişilerden yüklü miktarlarda kendi şirketine para aktardığı bu sayede hatırı sayılır bir servete sahip olduğu söyleniyor. Güler Yatırım Holding bünyesinde bulunan şirketleri üzerinden Alengirli işler çevirerek bir çok işadamından aldığı paraları farklı işlerde kullandığı ortaya çıkınca kendisine borç veren kişiler Güler’in kapısını çaldı.

A1 Capital’in sahibi Murat Güler, yurt dışına para mı kaçırıyor?

“KARA PARA MI AKLIYOR ?”
Alacaklarını bir türlü alamayan bir çok işadamı Savcılığa ve MASAK‘a suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Piyasayı yaklaşık (30 Milyon Dolar) dolandırdığı iddia edilen Güler hakkında en dikkat çeken iddia ise; Kara Para Akladığı. SPK’nın yasak getirdiği borsa cambazı olarak bilinen Murat Güler, hakkındaki Bu İddialar MASAK tarafından araştırılmaya başlayınca ortaya nasıl bir tablo çıkacağı merak konusu oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.