‘Mumya’, haftanın en çok izlenen filmi oldu

Türkiye gişe rakamlarına göre 9 Haziran’da vizyona giren ‘Mumya’, haftanın en çok izlenen filmi oldu.

Türkiye gişe verilerine göre 9-11 Haziran haftasında seyirciler Tom Cruise’un başrolde yer aldığı ‘Mumya’ filmini tercih etti.

Vizyona girdiği gibi zirveye yerleşen ‘Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı’ bu hafta yerini yeni nesil canavar filmi Mumya’ya bıraktı.

Yeni uyarlama ‘Mumya’ filmi, açılış haftasında 210 bin 296 seyirci tarafından tercih edildi.

Listenin ikinci sırasında geçtiğimiz haftanın galibi ‘Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı’ yer alıyor. Johnny Depp’in başrolde yer aldığı film, üçüncü haftasında 131 bin 180 seyirciyi salonlara çekti.

Amerika’da fırtınalar koparan ve dünya gişesinde bir numarada yer alan ‘Wonder Woman’ ise bu hafta listede üçüncü sırada yer aldı.

Amerika’da kadın yönetmen elinden çıkmış yapımlar sıralamasında ilk sıraya oturan film, ülkemizdeki ikinci haftasında 66 bin 535 seyirciye ulaştı.

Listenin dördüncü sırasında ‘Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film’ adlı animasyon yapım yer aldı. Film ikinci hafta kapanışını 57 bin 685 seyirci ile yaptı.

Hasılat rakamlarına göre beşinci sırada yer alan yapım, Dede Korkut masallarını mizahi bir dille ele alan bol yıldızlı yerli komedi ‘Salur Kazan: Zoraki Kahraman’ oldu. Film, açılışını 32 bin 63 seyirciyle yaptı.

Listenin altıncı sırasında yerli gerilim filmi yer alıyor. Sosyal medyanın tehlikelerine değinen yerli yapım ‘11’ ilk haftasında 12 bin 732 seyirciye ulaştı.

Diziden sinemaya uyarlanan, Dwayne Johnson ve Zac Efron’un başrollerde yer aldığı ‘Sahil Güvenlik’ filmi ikinci hafta kapanışını 11 bin 509 seyirciyle yaptı.

Yerli komedi ‘Kolonya Cumhuriyeti’, geçen haftaya göre iki sıra gerileyerek sekizinci hafta kapanışını 11 bin 487 seyirciyle yaptı.

Listenin dokucuncu sırasında 9 bin 93 seyirci ile vizyondaki ilk haftasını kutlayan ‘Dokuzuncu Hayat’ yer aldı.

Bu hafta en çok izlenen 10’uncu film, genç yazar Büşra Yılmaz’ın satış rekorları kıran gençlik kitabından beyazperdeye uyarlanan ‘4N1K’ oldu. Film, beşinci haftasında 8 bin 867 seyirciye ulaştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.