“Mukavemet” izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor

Rol aldıkları projelerdeki performanslarıyla dikkatleri üzerlerine toplayan genç kuşağın başarılı oyuncuları Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez’i buluşturan ‘Mukavemet’, 41. İstanbul Film Festivali’ndeki prömiyerini 17 Nisan Pazar günü Atlas Sineması’nda gerçekleştirecek. Ulusal Yarışma seçkisinde yer alan, Soner Caner’in yazıp yönettiği, Türkiye’de çekilen ilk tek plan olma özelliğine sahip film, sinemaseverlere güçlü bir psikolojik dram sunacak.

Rol aldığı projelerle uluslararası üne kavuşan Selahattin Paşalı ile yer aldığı sinema filmleri ve tiyatro oyunu ile farklı ödüllere layık görülen genç kuşağın başarılı oyuncularından Ece Çeşmioğlu Ölmez’in başrollerini paylaştığı ‘Mukavemet’, izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. 8-19 Nisan tarihleri arasında 41’incisi gerçekleşecek İstanbul Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak olan ve Paşalı’nın ilk kez beyazperdede seyirci karşısına çıkacağı film, Ulusal Yarışma seçkisinde yer alıyor.

blank

İlk uzun metraj sinema filmi ‘Rauf’ ile hem dünya çapında hem de Türkiye’deki festivallerden 30’a yakın ödülle dönen Soner Caner’in senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği psikolojik drama türündeki film, Türkiye’de kesintisiz tek plan olarak çekilen ilk film olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.Tek gecede ve aksiyonu hiç kesmeden yapılan çekimler için çok uzun süreli bir ön hazırlık yapıldı. Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez’in oyunculuk performanslarıyla uzun süre konuşulacakları ‘Mukavemet’, sinemaseverleri, ilişkilerinin henüz başında bir çift ile peşlerini bırakmayan eski sevgili arasında geçen gerilim dolu bir geceye davet ediyor.

17 Nisan Pazar günü Atlas Sineması’nda prömiyerini yapacak olan film, alanında sayısız ödüle sahip görüntü yönetmeni Vedat Özdemir’in hareketi özgür bırakan ve anı yakalayan çekim tekniği ile özgün, vurucu bir seyir keyfi yaşatacak.

Konu:

Ecem ve Rahmi, İstanbul’da bir apartmanın bodrum katında yaşayan, ilişkilerinin henüz başında iki genç sevgilidir. Ecem’in yakın zamanda ayrıldığı ve peşini bırakmayan eski sevgilisi, Ecem’i görmek için kapılarına dayanır. Gerilim ile hiç bitmeyen bir gece başlar.

Künye:

Yazan ve Yöneten: Soner Caner

Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir

Oyuncular: Selahattin Paşalı – Ece Çeşmioğlu Ölmez

Yapımcılar: Soner Caner – Vedat Özdemir

İdari Yapımcılar: Faruk Özerten – Nisan Ceren Özerten

Yapım: V Işık – Zamkinos

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.