Müjdeyi Başkan Aydın verdi; Ürkmez stadına kavuşuyor!

Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı’nın yenileme ihalesi gerçekleşti. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın müjdeyi duyurdu, “Ürkmez çok yakında şehidin adına yakışır bir stada kavuşacak”

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın ve AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatının girişimleri ile yatırım programına alınan Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı’nın ihalesi gerçekleşti. Sürecin Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’nin destekleri ile hızla tamamlandığını dile getiren Başkan Aydın, “Yapımı 2002 yılında tamamlanan ve 1990 yılında Siirt Pervari’de şehit olan Osman Koç’un adının verildiği stat Belediyespor’a devredilmiş fakat çok kısa sürede bakımsızlık ve ilgisizlikten harap ve atıl hale gelmişti. Şehidimizin adını taşıyan ve çocuklara, gençlere, sporseverlere hizmet vermesi gereken tesisin bu halde olması bizi hem üzüyor hem de rahatsız ediyordu. Şehidimize, ailesine, Ürkmez ve Seferihisar halkına olan görevimizi yerine getirmek için ilgili kurumlarla görüşmelerimizi yaptık ve yenileme çalışması için gereken bütçe tahsis edildi ve ihalesi yapıldı” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın müjdeyi Ürkmez ’de aldı

Şehit Osman Koç Stadının nisan ayında çıkan yenileme bütçesi müjdesini ilk olarak şehidin babası ile paylaşan Başkan Aydın, ihalenin tamamlanması müjdesini de Ürkmez’de aldı. İhale haberini mutlulukla öğrenen Başkan Aydın, “Çok hoş bir tesadüfle Osman Koç Stadı yenileme ihalesinin sonuçlandığını Ürkmez ziyaretimiz sırasında öğrendik. Haberi yerinde öğrenmiş olmak bizim için büyük mutluluk. Ürkmez Şehit Osman Koç Stadı yenileme çalışmasını yapacak olan firmaya ağustos ayı içinde yer teslimi yapılacak. Çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanacak ve stat bu yıl sonuna kadar tamamlanıp Ürkmez’li sporseverlerin, gençlerin ve çocukların kullanımına açılacak” diyerek müjdeyi paylaştı.

Çalışmalar tamamlandığında stadın çevre düzenlemesinin, ışıklandırmasının, zemininin, soyunma odalarının ve tribünün tamamen yenileneceğini dile getiren Başkan Aydın, “Şehit Osman Koç Stadının yenileme çalışması bittiğinde burası şehidimizin adına yakışır bir tesis haline gelecek. Seferihisar ve Ürkmez’de yaşayan tüm spor severler burada spor aktivitelerini keyifle yapabilecekler. Şehit Osman Koç Stadı da tıpkı İzzet Gül Stadı gibi her zaman hemşehrilerimizin kullanımına açık, güvenle spor yapabilecekleri, keyifli vakit geçirecekleri bir alan olacak” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.