Müjdat Gezen son filmini Levent Kırca’ya adadı

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Müjdat Gezen’in yaptığı ‘’Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri’’ filmi 27 Kasım’da vizyona girecek. Bugüne kadar 5 filmin yönetmenliğini yapan Gezen bu filmini, yakın zamanda kaybettiğimiz ve en yakın dostu olarak bildiğimiz usta sanatçı Levent Kırca’ya adadı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi oyuncularının ve okuldan mezun olan ünlü oyuncuların rol aldığı filmde, sinema emekçisi Muammer’in en büyük ideali olarak gördüğü yönetmen ve yapımcı olma uğruna yaşadığı maceralar anlatılıyor.

Müjdat Gezen, Aysun Ergin, Cengiz Gezgin, Mustafa Barış Taşkın, Ömer Köse’nin rol aldığı filmde, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Uğur Dündar , Mustafa Alabora, Ercan Bostancıoğlu, Ferdi Merter, Ahmet Saraçoğlu gibi ünlü isimler konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Filmin konusu: 50 Yıllık Yeşilçam Emekçisi Muammer Çetintaş 385 filmde reji asistanlığı yapmış fazla yeteneği olmayan bir sinemacıdır. Hayattaki en büyük ideali yönetmenlik ve yapımcılıktır. Senaryosunu yazdığı hikâyeyi çekebilmek için babadan kalma evini ipotek ettirir. Sigaradan dolayı akciğerlerini alkolden dolayı da karaciğerini kaybetmek üzeredir. Karısı ve oğlu onu terk ederek yıllar önce Almanya’ya yerleşmişlerdir. Muammer Almanya’ya gidip gelirken Hitler’in hayatıyla ilgilenir ve onu sinemaya aktarmaya karar verir. Sonunda filmi bitirir. Amerikalı alternatif çekimlerle uğraşan bir firma filmi satın alır. Film dünyanın en kötü filmleri arasında bir numara seçilir. Yaşamı boyunca içe dönük ve yalnız yaşayan Muammer iyice hastalanır. Yurt dışındaki oğlu sinema akademisini bitirmiştir. Babasını son bir kez görmeye gelir. Bir sabah uyandığımızda Muammer Çetintaş artık dünyadan ayrılmıştır.

mujdat gezen

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.