gazetemag tv

Mucize Doktor dizisi hemşireleri kızdırdı!

Fox TV ekranında izleyicilerle buluşmakta olan ve her bölümü artık reyting rekorlarına konu olan Mucize Doktor dizisindeki bir diyalog hemşirelerin diziye tepkisine yol açtı.

Dizinin perşembe akşamı yayınlanan 8. bölümünün 51. dakikasındaki replik nedeniyle Öğrenci Hemşireler Derneği ailesi adına ÖHDER Yönetim Kurulu’dan bir kamuoyu açıklaması yayınlandı.

Dizide doktor rolündeki kişinin hastaya “Debelene debelene çıkarmışsın serumu” ifadesinden sonar hasta karakterinin “Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?” şeklindeki replik hemşirelik mesleğine gönül verenleri bir hayli üzdü.

Yapılan kamuoyun açıklamasında, “Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir.Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyunu duyuruyoruz” denildi.

Duyuruda ayrıca hemşirelerden RTÜK’e şikayette bulunmaları isteniyor.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.