“Mooncake” Festivali bu yıl ilk kez Shangri-La Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti

Tüm dünyada 100’den fazla oteli bulunan Shangri-La Hotels & Resorts Grubu’nun Türkiye’deki ilk, aynı zamanda İstanbul’un tek Asya kökenli oteli olan Shangri-La Bosphorus İstanbul, özel bir öyle yemeğine ev sahipliği yaptı.

Geçmişi 3.000 yıl öncesine dayanan ve her yıl Sonbahar’ın gelişiyle ayın en parlak olduğu ilk Dolunay’nda kutlanan “Mooncake” Festivali bu yıl ilk kez Shangri-La Bosphorus İstanbul’un ev sahipliğinde Çin-Kanton Mutfağı’nın İstanbul’daki tek adresi Shang Palace’ta küçük ama özel bir grupla kutlandı.

blank

Berna Sağlam Naipoğlu, Beyhan Bağış, Demet Şener Küpeli, Prof. Dr.Deniz Ülke Arıboğan, Elif Dağdeviren, Füsun Kuran, Mimar Iraz Kutlar, Dr. Özlem Saraçaydın ve Ruken Mızraklı’nın katıldığı bu özel öğle yemeğinde konuklara Vedik Astrolog Ebru Cinek de eşlik etti. Uzak Doğu’nun kadim astrolojik bilgileri doğrultusunda Dolunay’ın ve ekinoksun evren ve insanlar üzerine etkisinin konuşulduğu öğle yemeğinin menüsü ise Shang Palace’ın şefi Cheng Lu tarafından Mooncake kutlamasına özel olarak hazırlandı.

blank

Yemeğin sonunda geleneklere uygun olarak konuklara her biri birbirinden farklı lezzette 4’lü Mooncake armağan edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.