Miray Akovalıgil, BKM Mutfak Çarşı’da sevenleriyle buluşuyor

Türkiye’nin sayılı kadın komedyenlerinden Miray Akovalıgil, 17 Ocak’ta BKM Mutfak Çarşı’da gerçekleştireceği stand-up gösterisiyle bir yıl önce tek kişilik gösterisiyle ilk defa çıktığı sahnede, hem 2020’nin ilk stand-up performansını sergileyecek hem de gösterisinin birinci yılını kutlayacak.

İzmir Amerikan Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Miray Akovalıgil, bir taraftan avukatlık kariyerine devam ederken, diğer yandan da aldığı drama ve yazarlık dersleriyle komedyenlik kariyerine açık mikrofon gecelerinde yaptığı özgün stand-up performanslarıyla başlamıştır.

‘Aşk Yeniden’ adlı dizide canlandırdığı Şaziment karakteriyle daha geniş bir kitleye ulaşan Komedyen Akovalıgil, sosyal medyadaki ‘İş Görüşmesine Giden Corporate Elis’, ‘Instagram Güncellemesi Alan Merve’ ve ‘Meditatif Nuran’ gibi sayısız tiplemeleriyle hayran sayısını hızla arttırmaya ve stand-up performanslarıyla seyircisi ile hemen hemen her hafta buluşmaya devam ediyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.