Milas Belediyesi 2022 yılı içerisinde yapmayı planladığı çalışmalar için ihalelerini tamamladı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 2022 yılı Milas için yatırım yılı olacak açıklamasının ardından Fen İşleri Müdürlüğü tarafından açılan ihaleler tamamlandı.

Parke kaplama,granit küp taş kaplama, ocak taşı ile yol istinat duvar yapımı, 1. kat sathi asfalt kaplama gibi farklı alanlarda ihalelerini tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri merkez, ve kırsal mahallelerde çalışmalarına başladı.

90.000 m2 parke kaplama, 10.000m2 beton yol.

Güllük gibi önemli turizm beldelerinin yanı sıra diğer mahallelerin çehresini değiştirmek için harekete geçen ekipler çalışmaları için gerekli 90.000 m2 parke kaplama ve 10.000m2 beton yol ihalelerini tamamlayarak çalışmalarına başladı.

3.500m2 granit küp taşı

Tarihi ve turistik açıdan Milas için önemli mahalleler arasında bulunan Kıyıkışlacaık’ta hummalı çalışma devam ediyor.Daha önce köy içi yollar ve zeytinlikuyu da tamamlanan çalışmaların ardından ekipler şimdide iskele mevkiinde yenileme ve sahil şeridinde granit küp taşı ile kaplama çalışmalarına hız verdi.

11.000m3 ocak taşı ile yol istinat duvarı 150.000m2 1. Kat sathi asfalt kaplama

Milas Belediyesi parke kaplama,kaldırım ve refüj işlerinin yanı sıra vatandaşlarının modern ve sağlıklı yollarda ulaşım sağlaması için de çalışıyor.Sorumluluk alanı içerisinde kalan ve bozulan yollarda kullanılmak üzere 150.000m2 1. kat sathi asfalt kaplama ihalesini tamamlayan Milas belediyesi , yeni ulaşım yolları açmak ve bu yolları güvenilir hale getirmek için de 11.000m3 ocak taşı ile yol istinat duvar yapım işi ihalesini de tamamladı.

Herhangi mazerete sığınmadan hedeflediğimiz bütün yatırımları merkezde, beldede, kırsalda en iyi şekilde hayata geçirme konusunda kararlıyız diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “ Bütün hazırlıklar yapılmış durumda. Pandemi ve ekonomik şartlardan dolayı hayata geçiremediğimiz çalışmalarımızın planlamasını yaptık. Başta beldelerimiz olmak üzere Milas merkezi ve kentin imajıyla ilgili olan çalışma ve yatırımlarda da ciddi bir yatırım bütçesi oluşturduk” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.