gazetemag tv

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Trump’a savaş açtı!

Korona virüs aşısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, ilaçlar ve bulunduğu zaman aşının en çok parayı veren ülkelerden ziyade en çok ihtiyacı onlara verilmesi gerektiğini söyledi.

Uluslararası AIDS Derneği’nin internet üzerinden düzenlediği korona virüs konferansına video ile katılan Bill Gates, korona virüs aşısı ve ilaçların dağıtımı hakkında konuştu.

Gates’e göre aşı ve ilaçların dağıtımında ‘eşitlik’ ilkesi yerine piyasa düşünülürse insanlık, “daha uzun, daha ölümcül ve daha gaddar” bir pandemi ile karşı karşıya kalacak.

Bill Gates ayrıca, HIV/AIDS’le mücadeleden öğrenilecek en önemli dersin, ilaçları herkese ulaştırabilecek şekilde adil dağıtım ağı kurmak olduğunu da belirtti.

ABD TÜM İLAÇLARI SATIN ALMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 hastalarının tedavisinde olumlu sonuç veren Remdesivir ilacının gelecek üç aylık küresel stoku ABD tarafından satın alındığı ve dünya genelinde kimseye ilaç kalmadığı ifade edilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.