Michael Lewis’in dünya çapında ses getiren kitabı Telafi Projesi raflarda

Pek çok kitabıyla New York Times çoksatan listesinde yer alan Michael Lewis’in dünya çapında ses getiren kitabı Telafi Projesi, Epsilon logosuyla raflarda! Fikirleriyle dünyayı değiştiren, ekonomi dalında Nobel Ödülü sahibi psikolog Daniel Kahneman ve psikolog Amos Tversky’nin işbirliğini temel alan Telafi Projesi, okuyucuyu hem insan zihninin sırlarını keşfetmeye hem de bu iki zıt karakterin harika dostluk hikâyesine şahit olmaya davet ediyor.

Epsilon’un, Gökçe Çakmak’ın çevirisiyle Türkçe olarak okurlarla buluşturduğu Telafi Projesi’nde Michael Lewis, yenilikçi ve göz kamaştırıcı fikirlerle başarıya ulaşan olağanüstü bireylerin sürükleyici hikâyesini, büyük bir gazetecilik yeteneğiyle anlatıyor.

Daniel Kahneman ve Amos Tversky, savaşın parçaladığı 1960’larda İsrail’de bir araya geldi. Kahneman her zaman yanıldığından emin, içine kapanık ve her şeyi ciddiye alan biriydi. Tversky ise her zaman haklı olduğunu düşünen, dışa dönük ve her şeyden eğlence çıkaran yönleriyle bilinirdi. Bu iki zıt karakter, zihnin gizemini çözmek ve rasyonel karar verme modeline meydan okumak için el ele verdi. Ortak araştırmalarıyla karar verme süreçleriyle ilgili varsayımlarımızı tamamen alt üst etti.

Bilim tarihinin en büyük ortaklıklarından biri olan bu dostluğun ve ikilinin çalışmalarıyla düşünce biçimimizi yeniden şekillendirmesinin hikâyesi Telafi Projesi’nde…

Michael Lewis’in kaleme aldığı Telafi Projesi, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

blank

MICHAEL LEWIS HAKKINDA

Michael Lewis, New Orleans’ta büyüdü. Princeton’dan sanat tarihi alanında lisans derecesine ve London School of Economics’ten ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahip. Eşi ve çocuklarıyla birlikte Berkeley, Kaliforniya’da yaşıyor. Çoğu kitabı New York Times çoksatan listesinde yer aldı. Yalancının Pokeri, Hızlı Çocuklar ve Bumerang gibi kitapları farklı yayınevleri tarafından Türkçeye çevrilerek okurlara sunuldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.