MHP’li Kalın’dan Malazgirt mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türk ve dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan 26 Ağustos Malazgirt Muharebesi’nin 951. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın; “Türk Milleti için vatan; okunan ilk ezandan verilen son salaya kadar aldığı nefes, yediği helal lokma, sımsıcak ana kucağı, milli namustur. Türk, vatanını böldürmez, parçalatmaz. Kuşatılmasına, kundaklanmasına, karanlığa sokulmasına müsaadesi yoktur, olamayacaktır. Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri Türk vatanının teminatıdır. Türklüğün kazandığı zaferler, sağanaktan meydana gelen geçici seller değildir. İnşallah tarih nice zaferlerimize şahitlik edecektir. Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümünde, büyük Türk Sultanı Alparslan’a, kahraman ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Büyük Taarruz’un başlamasının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele’ye mühür vurmuş şeref timsallerini rahmetle, minnetle anıyorum” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.