Metruk Bina Yıkımları Sürüyor

Kent genelinde vatandaşlar için tehlike arz eden, madde bağımlıları tarafından mesken hâline getirilen ve görüntü kirliliğine neden olan terk edilmiş 14 metruk binanın yıkımı Çorlu Belediyesi ekipleri tarafından tamamlandı.

Hıdırağa, Cemaliye ve Kemalettin Mahallelerinde yer alan 14 adet metruk binanın 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 39. maddesindeki yasal mevzuatlar gereğince Çorlu Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldığını ifade eden Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, metruk yapıların tespiti halinde yıkım çalışmalarına devam edileceğini söyledi.

2022 yılı içerisinde 45 adet metruk yapının tespit edildiğini ve bu yapılardan 40 adedinin yıkım işleminin tamamlandığını belirten Başkan Yardımcısı Çolpan, “Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız metruk yapıların yıkım çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Sahipleri tarafından terk edilmiş ya da kullanılmayan ve yıkılmaya yüz tutmuş bu yapılar, zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor ve bu durum çevre sakinleri ile özellikle çocuklar ve gençler için ciddi endişeler yaratıyor. Bu endişeleri ortadan kaldırmak, mahalle halkının can ve mal güvenliğini korumak ve daha yaşanabilir bir çevre oluşturmak adına mahalle muhtarlarımız ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce ortaklaşa yürüttüğümüz metruk yapıların yıkım çalışmaları devam edecek. Öte yandan yıkımı tamamlanan yapıların yanı sıra 5 adet metruk yapının da tamirat süreci devam ediyor.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.