Mert Tünay’ın “Dünyanın En Güzel Kokusu” filmine özel şarkı

“Arkadaşlık aşka dönüşür mü?” sorusunun yanıtını kendi hikayesi içinde veren “Dünyanın En Güzel Kokusu” filmi; Mert Tünay imzalı müzikleriyle de çok konuşulacak! Başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun paylaştığı “Dünyanın En Güzel Kokusu”nun; müzik direktörlüğünü Mert Tünay’ın, süpervizörlüğünü ise Kenan Doğulu’nun yaptığı soundtrack albümü de dinleyicilerle buluşacak!

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği, süpervizörlüğünü ise Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı “Dünyanın En Güzel Kokusu”; Sevgililer Günü haftasında, 12 Şubat’ta vizyona girecek. Dünyanın en büyük medya prodüksiyon şirketi Endemol Shine Türkiye’nin, Böcek Film ile birlikte ortak yapımcılığını üstlendiği film; Doğulu Prodüksiyon ve DMC etiketi ile satışa sunulacak soundtrack albümüyle de çok ses getirecek.

VOKALDE TUBA ÜNSAL!

Müzik direktörlüğünü Mert Tünay’ın, süpervizörlüğünü Kenan Doğulu’nun yaptığı soundtrack albümünde; Tünay’ın bu film için yazdığı “İstanbul’un En Güzel Gözleri” adında yepyeni bir şarkı yer alıyor. Prodüktörlüğü ve düzenlemesi Mert Tünay’a ait olan parça dijital platformlarda satışa çıkarken, klibi de izleyicilerle buluştu. Parçanın sürprizi ise filmin yıldızlarından Tuba Ünsal’ın geri vokallerde yer alması.

Albümdeki bir diğer sürpriz ise, Teoman ve İrem Candar’ın birlikte seslendirdiği, sözleri Teoman’a ait olan “Çoban Yıldızı” şarkısı. “Dünyanın En Güzel Kokusu” soundtrack albümünde ayrıca; Mert Tünay’ın “Güzel” şarkısı, Kenan Doğulu’nun, 2015 yılının en sevilen şarkıları arasında yer alan romantik parçası “Tencere Kapak”, Demir Demirkan’a ait “Aşktan Öte” şarkısının rock versiyonu ve filmde de konuk oyuncu olarak rol alan Mehmet Erdem’in sevilen şarkısı “Herkes Aynı Hayatta” yer alıyor. Mert Tünay tarafından bestelenen ve filmde kullanılan enstrümantal film müziklerinden bazıları da albümde müzikseverlerle buluşacak.

“Paramparça”, “Kördüğüm” gibi dizilere imza atan dünyanın en büyük yapım şirketi Endemol Shine Türkiye ve “G.O.R.A.”, “Sınav”, “Aşk Tesadüfleri Sever”, “8 Saniye” gibi yapımlara imza atan Böcek Film’in ilk ortak yapımı olan “Dünyanın En Güzel Kokusu”; Sevgililer Günü haftasında, 12 Şubat 2016’da sinemalarda!

“DÜNYANIN EN GÜZEL KOKUSU” HAKKINDA

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Dünyanın En Güzel Kokusu”, bir aşk ve çocuk özlemi hikayesinin arka planında, günümüz ilişkilerine eleştirel, mizahi, dramatik bir bakış sunuyor.

Aşkın, flörtün, evliliğin tükendiğinde, yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, ilişkiye doymuş şarkı sözü yazarı bir adam, Hakan (Rıza Kocaoğlu) ve o adamın en iyi arkadaşı, zor zamanlarında hep yanında olan bir kadın, Derya (Tuba Ünsal)… Karşılarına kim gelse sığ kalır, ilişki yaşamak ve evliliği düşünmek bile onları zorlar. Öte yandan her ikisi de giderek büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır. Ve bir gün Hakan, ikisinin evlenip bir çocuk yapmalarını teklif eder. Her şey gelenek ve göreneklere uygun olacak, çocuk doğduktan sonra ise bugünün ilişkilerine inanmayan bu iki insan ayrılacak, özlem duydukları tek varlık olan çocuklarını, ayrı yaşayan anne baba gibi büyüteceklerdir. Derya’yı zorlar bu teklif, önce kabul etmez; ancak bir gün ne olduysa gelip bu teklifi kabul ettiğini söyler.
Başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu paylaştığı “Dünyanın En Güzel Kokusu”nda aynı zamanda; Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu, Açelya Akkoyun gibi güçlü oyuncular rol alıyor. Çok ses getirecek müziklerine başarılı müzisyen Mert Tünay’ın imza attığı filmin süpervizörlüğünü ise; “Vizontele”, “G.O.R.A”, “Sınav”, “Yahşi Batı”, “Aşk Tesadüfleri Sever”, “8 Saniye” gibi çok sevilen ve çok izlenen filmlerin yönetmeni Ömer Faruk Sorak üstleniyor.

İstanbul ve Amsterdam’da çekilen, post prodüksiyonu eş zamanlı yürütülen “Dünyanın En Güzel Kokusu”nun çekimleri; değişik hava koşullarının ve zaman değişimlerinin kullanılabilmesi amacıyla Nisan-Haziran ve Kasım aylarında gerçekleştirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.