Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un yedinci sezonu sona erdi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un yedinci sezonu, 18 Mart Cuma akşamı sona erdi. İlklere ev sahipliği yapan hafta, global moda haftası trendlerine paralel bir biçimde, içinde bulunduğumuz İlkbahar/Yaz 2016 sezonundan koleksiyonları da bünyesine alarak bir taraftan marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını sunarken, diğer taraftan İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonlarını son tüketici ile buluşturdu. Sağladığı kapsamlı platformla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon IMG Fashion’un tanımıyla “hibrit” bir kimlik kazanarak moda endüstrisinin tüm oyuncularını aynı çatı altında buluşturdu.

Sayılarla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan satır başları:

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Zone alanı, toplam 1200 metrekare büyüklüğündeydi.
Defilelerin sergilendiği podyum 20 metre uzunluğundaydı.
Runway ve Studio alanlarını aydınlatmak için toplam 800 adet spot ışık kullanıldı.
Yurt dışından etkinliği takip etmeye gelen basın mensupları arasında Elle Italia, Citizen K, WAD Magazin gibi uluslararası dergilerin temsilcileri bulunuyordu.
20’den fazla ülkeden toplam 200’ü aşkın satın alma sorumlusu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a katılarak marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını keşfettiler.
Bu sezon dördüncü kez kapılarını açan The Core Istanbul, toplam 24 marka ve 23 tasarımcının koleksiyonlarını showroom formatında aynı çatı altına toplayarak satın alma sorumlularına sundu. The Core Istanbul, 650 metrekarelik bir alanda yer alıyordu.
Etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz, hafta boyunca özel misafirlerini Mercedes-Benz Lounge’da ağırladı. Ayrıca Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.
Yapı Kredi Private Banking, Zone alanının üst katında yer alan Private Lounge’da misafirlerini ağırladı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi sponsorlarından M.A.C Cosmetics, 5 baş makyaj sanatçısı eşliğinde 30 makyaj sanatçısı ve 3 kulis asistanı ile toplam 20 defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca toplam 82 maskara, 3780 maskara aplikatörü, 106 set M.A.C. kirpik, 65 ruj, 78 tüp M.A.C Face&Body, 40 tüp Mineralized Charged Water, 30 tüp M.A.C Fix Plus, 100 paket M.A.C Wipes, 30 transparan pudra, 60 tüp dudak ve 60 tüp göz bakım kremi uygulandı.

Etkinlik destekçilerinden S. Pellegrino, hafta boyunca toplam 5000 şişe S. Pellegrino, 4000 şişe de Acqua Panna servis etti.
Etkinlik destekçilerinden Brand Who, InStyle dergisi işbirliğiyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi için 300 adet t-shirt tasarladı.
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi, hafta boyunca Nike ayakkabıları ile etkinlik alanındaydı.

Defile, sunum ve diğer etkinliklere katılanlar arasında Hadise Açıkgöz, Duygu Akdeniz, Deniz Akkaya, Ali Aksöz, Volkan Atik, Etel Baler, Deniz Berdan, Müge Boz, Mirgün Cabas, Oona Chanel, Kiera Chaplin, Güneri Civaoğlu, Ceylan Çapa, Bennu Gerede, Levent Erden, Abdullah İnal, Hülya Kalyoncu, Beste Kökdemir, İsmail Kutlu, İbrahim Kutluay, Ayşe Hatun Önal, Ertuğrul Özkök, Başak Sayan, Pamela Spencer, Çağla Şikel, Hikmet Tanrıverdi, Pınar Tezcan, Turgut Toplusoy, Tuba Ünsal, Gonca Vuslateri, Ahu Yağtu, Zulal-Ahmet Nazif Zorlu gibi isimler bulunuyordu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.