Meral Akşener’den milletvekilerine ‘sağduyu’ çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Lütfü Türkkan olayından sonra partisindeki milletvekillerini sağduyularını korumaları için uyardı. Lütfü Türkkan parti Grup Başkanvekilliği görevini bırakmış yerine Samsum Milletvekili Erhan Usta getirilmişti. Akşener, Türkkan’ın istifasını istemişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkkan’ın tutumunu onaylamanın mümkün olmadığına ancak bu tür olaylarla ilerleyen süreçte de karşılaşılabileceğine dikkat çekti. Partisinin milletvekillerini uyaran Akşener, “Sakinliğinizi, sağduyunuzu koruyun; öfkenize yenilmeyin” dedi.

İYİ Parti Meclis Grubu’nun bugün basına kapalı yapılan toplantısına Lütfü Türkkan katılmadı.

Toplantıda, “şehit yakını” olduğu belirtilen kişinin, daha önce sosyal medyadan Akşener’e ağır hakaretler de eden bir kişi olduğu hatırlatıldı.

BBC’nin haberine göre, Akşener de olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirirken, Türkkan’ın tutumunu onaylamanın mümkün olmadığını ifade etti.

Akşener, bundan sonraki süreçte de İYİ Parti’ye yönelik bu tür “organizasyonlarla” karşılaşılabileceği uyarısında bulundu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.