Memeduh Büyükkılıç’tan Bünyan çıkarması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye başkanı ve muhtarlarla istişare toplantısı yaptı, Büyükşehir Belediyesi’nin Bünyan’da yapımını üstlendiği kapalı pazar yeri ve terminal binasında çalışmaları yerinde inceleyip, ilçe sakinleri ve esnafla bir araya geldi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesini ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç, el dokuması halıları, gilaburusu, hanları ile tanınan Bünyan ziyaretinde ilk olarak hac vazifesini yerine getiren Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun’u makamında ziyaret ederek, tebrik etti.

Daha sonra belediyenin ilgili birimleriyle birlikte, Bünyan’da merkez mahalle muhtarlarıyla yaptıkları ve yapacakları çalışmaları istişare etmek için bir toplantı gerçekleştiren Büyükkılıç, mahalle muhtarlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti, hizmetlerin istişare edildiği toplantıda muhtarların taleplerini ve tavsiyelerini de dinledi.

Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “KASKİ’miz, elektrik şirketimiz, kırsal daire başkanımız, tarım daire başkanımız, değerli genel sekreter yardımcımız ve Kayserigaz’ımızdan ekibimiz var. Amacımız hizmeti ayağa getirmek, sizlerle birlikte olmak, birebir muhatap olmanızı sağlamak ve varsa yapılacak işleri hayata geçirmektir” dedi.

Açıklamasında ‘Gönlümüz taşrada’ diyen Büyükkılıç, “Dün de malumunuz Sarıoğlan tarafındaydık. Hasat mevsimini orada başlattık. Dağıttığımız buğdayların elhamdülillah berekete döndüğünün müjdesini aldık ve uygulamalarını yerinde inceledik. Tabi Cenab-ı Allah’a şükürler olsun. Nereye baksanız Sarıoğlan’da da Felahiye’de de, diğer ilçelerde de adeta nohutla ilgili, ‘Kayseri Büyükşehir Belediyemizin verdiği tohum desteği ile ekildi’ diye onun keyfini yaşıyoruz, çok güzel müjdeler alıyoruz. Allah’a şükürler olsun, hiçbir sıkıntımız yok” diye konuştu.

1,5 MİLYAR LİRALIK EK BÜTÇE MÜJDESİ

Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda altyapı kuruluşlarıyla birlikte 1,5 milyar TL’lik ek bütçeyi meclise sunacaklarını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyükşehir meclisinde 1,5 milyarlık ek bir bütçe sizlere hizmet için, projelerimizi hayata geçirmek için sunulacak. Biz şükrederiz. İnşallah helali, haramı göz ardı etmeyen, kamu hakkını göz ardı etmeyen, kimsesizin kimsesi olma anlayışı içerisinde hareket eden, onları yerli yerinde harcayacak şekilde şehrimize hem bir kazanım, hem bir getiri sağlayacak, hem de beklentilere cevap hizmetlerle buluşturacağız. Ayrıca KASKi’mizin 366 milyon TL’lik bir ek bütçe talebi var. Sizi dinleyelim varsa beklentiniz ilgili birimlerden gereğinin yapılması için hem talimat verelim hem cevap alalım.”

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ile birlikte esnaf ziyaretlerinde de bulunan Başkan Büyükkılıç, esnaflara hayırlı ve bereketli kazançlar diledi.

TERMİNAL BİNASINI VE KAPALI SEMT PAZAR YERİNİ İNCELEDİ

Başkan Büyükkılıç, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin Bünyan’da yapımını üstlendiği ve ilçede önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan kapalı pazar yeri ve terminal binasında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bu önemli projenin inşaatında çalışan, emek veren işçileri de ziyaret edip, ikram ettikleri çayı içen Büyükkılıç, işçilere kazasız belasız çalışmalar temenni etti.

Başkan Büyükkılıç’a ilçeye kazandırdığı yatırımlardan dolayı teşekkür eden Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ise “Büyükşehir Belediyemize, Memduh Büyükkılıç başkanıma Bünyanlılar adına teşekkür ediyorum. Yıllardır Bünyan’da kapalı semt pazarı yoktu, bugün bunu gerçekleştirmenin, temelini atmanın mutluluğu içerisindeyiz. Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.